Test zestawu słuchawkowego do gier SteelSeries Arctis 3

SteelSeries w przystępnej cenie oferuje dźwięk przestrzenny 7.1 za pośrednictwem aplikacji SteelSeries Engine 3.

W skrócie:

Jest to świetne rozwiązanie dla osób grających na komputerach, jednak osoby chcące cieszyć się dźwiękiem przestrzennym na Xboxie, PS4 lub urządzeniach VR są ograniczone do funkcji stereo.

Zalety:

  • Stosunek ceny do jakości
  • Uniwersalne zastosowanie

Wady:

  • Przewodowe

Trzeba jednak przyznać, że wirtualny dźwięk 7.1, który zapewnia zestaw, jest dość imponujący, zwłaszcza przy tej cenie. Jakość dźwięku jest naprawdę znakomita. Znajduje to również odzwierciedlenie w dwukierunkowym mikrofonie, który całkiem nieźle eliminuje szumy tła. Zestaw słuchawkowy wyposażony jest w poduszki AirWeave, inspirowane odzieżą sportową, które sprawiają, że nawet po wielogodzinnym użytkowaniu słuchawki pozostają suche i czyste. SteelSeries Arctis 3 jest niezwykle lekki i wygodny, a to za sprawą dającej się dopasować opaski Ski Goggle, która równomiernie rozkłada ciężar.

Pozwolimy sobie stwierdzić, że jest to jeden z najwygodniejszych zestawów, jakie testowaliśmy. Chociaż nie posiada funkcji usuwania hałasu, jego poduszki zdecydowanie pomagają zredukować szumy pochodzące z otoczenia.

Zobacz również:

  • GN wybiera Polskę. Pierwsze biuro zostało właśnie otwarte w Warszawie
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaka jest jednak najbardziej imponująca cecha tego zestawu słuchawkowego? Może on służyć jako standardowa para słuchawek dzięki wymiennym gniazdom. Wystarczy odłączyć gniazdo komputera i założyć gniazdo 3,5 mm, dzięki czemu będzie można podłączyć je do smartfona czy tableta. A to wszystko za zaledwie 300 zł.

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek, radzilibyśmy zastanowić się na Arctisem 7 (cena: ok. 650 zł). Jest to w gruncie rzeczy ten sam zestaw, tylko może dodatkowo pochwalić się pokrętłem ChatMix, które pozwala na szybkie dopasowanie głośności i zapewnia bezprzewodowe połączenie. W bezprzewodowej wersji nie zauważyliśmy żadnego spadku jakości dźwięku czy też jakichkolwiek opóźnień lub zakłóceń. Jeśli jesteś zatem zmęczony kablami, Twój wybór może paść na ten nieco droższy model.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: