Test zestawu słuchawkowego do gier SteelSeries Siberia 840

SteelSeries Siberia 840 to aktualizacja Syberii 800. Jest to jeden z najlepszych zestawów bezprzewodowych, jakie mieliśmy okazję przetestować.

W skrócie:

Słuchawki prawie idealne gdyby nie ich cena

Zalety:

  • Jakość dźwięku
  • Komfortowe użytkowanie

Wady:

  • Drogie

Wynika to przede wszystkim z jakości dźwięku, możliwości nagrywania, komfortu, jaki zapewniają, intuicyjnego systemu akumulatorów i kompatybilności z wieloma platformami. Jedyny minus? Cena.

W zestawie otrzymujemy małe pudełko transmisyjne, kable, za pomocą których można je podłączyć do komputera, Maca, Xboxa One i PS4 oraz dodatkowy akumulator, dzięki któremu nie będziesz musiał przerywać gry, gdy ten podstawowy się rozładuje. Dopóki jedna bateria podłączona jest do ładowania wewnątrz transmitera, podczas gdy druga jest w użyciu, żywotność baterii jest właściwie nieograniczona (jedyna przerwa, to 30-45-sekundowy czas wymiany baterii). Na jednym ładowaniu bateria wytrzyma bez problemu ok. 20 godzin.

Zobacz również:

  • GN wybiera Polskę. Pierwsze biuro zostało właśnie otwarte w Warszawie
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

A to nie wszystko, co potrafi transmiter; daje Ci dodatkowo dostęp do wielu ustawień (np. włączanie dźwięku Dolby czy mieszanie gry z dźwiękiem, by dodać nowe źródła bezpośrednio z transmitera i nie wymagana jest przy tym obecność software’u komputerowego).

Czym różni się model Siberia 804 od Siberii 800? Przed wszystkim obecnością łączności Bluetooth, dzięki której swój zestaw słuchawkowy możesz podłączyć nie tylko do komputera i konsoli, ale także do smartfona. Pozwala to na odbieranie telefonów i słuchanie muzyki podczas gry lub czatowanie przez programy VoIP.

Siberia 840 może również pochwalić się wsparciem dla SteelSeries Engine 3, co pozwala na zaawansowane dostosowanie odtwarzania dźwięku.

Zestaw jest wygodny w użytkowaniu, głównie dzięki piankowym muszlom słuchawkowym i wysuwanemu mikrofonowi. Można korzystać z niego zarówno do oglądania filmów, jak i grania w gry. Największą zaletą jest funkcja multi-platform.

Jakość dźwięku zestawu słuchawkowego jest również bardzo imponująca, z reprodukcją dźwięku wysokiej jakości na wszystkich częstotliwościach. Niski poziom rozciąga się na obszary subbasowe, a średni-bas ma kontrolowane i mocne uderzenie, a dźwięki średnie, mimo że nieco wycofane, bardzo dokładne. Wysokie dźwięki dosięgają wysokiego poziomu, scena dźwiękowa jest również imponująca.

Możliwości nagrywania są równie dobre, mikrofon nie rejestruje dźwięków z otoczenia i skupia się przede wszystkim na głosie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: