ThinkPad T510 (NTF4GPB)

Jak wszystkie notebooki z serii, ThinkPad model T510 charakteryzuje się mocną i kanciastą obudową, wyposażeniem w dodatkowy wskaźnik TrackPoint oraz jakością wykonania, która od wielu lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Wyposażony w akumulator o pojemności 5200 mAh wytrzymuje ok. sześć godzin pracy w terenie.

ThinkPad T510 z ekranem o przekątnej 15,6 cali jest o prawie kilogram cięższy (2,56 kg) od modelu Lenovo ThinkPad T400s, który wyposażono w 14 calową matrycę (1,76 kg). Jest też od niego większy i grubszy (372x245x33 mm – dł./szer./wys., Lenovo ThinkPad T400s - 337x241x22 mm). ThinkPad T510 (NTF4GPB) to typowo biznesowa konstrukcja, którą wyposażono w nowoczesny procesor Core i5 520M. Dzięki wzmocnionej obudowie będzie nam długo służył. Ma też wygodną klawiaturę z dużymi prawie 2 cm klawiszami (dł. boku) oraz dwa urządzenia wskazujące TouchPad i TrackPoint. Wbudowany czytnik linii papilarnych pozwala na zabezpieczenie systemu , a nawet BIOSu komputera, przed ingerencją osób trzecich. Mamy też możliwość szybkiego zamontowania drugiego akumulatora w miejsce napędu optycznego (kieszeń UltraBay).

Matryca

Zastosowany w ThinkPad T510 (NTF4GPB) ekran o przekątnej 15,6 cali pracuje z rozdzielczością 1366x768 pikseli i pozbawiony jest błyszczącej powłoki typu „glare”. Ma równomiernie podświetlną matrycę (90 %), przeciętną jasność (218 cd/m2) oraz kontrast (160:1).

Podzespoły

ThinkPad T510 (NTF4GPB) wyposażono w nowoczeny procesor z serii Core i5 520M. Jest to dwurdzeniowa jednostka o prędkości 2,4 GHz. Wspomaga go 2 GB pamięci RAM i zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD. Nowinką zastosowaną w procesorach z serii Core i3, i5 i i7 jest zintegrowanie w procesorze kontrolera pamięci i układu graficznego. Niestety, w dalszym ciągu układ graficzny to konstrukcja o niskiej wydajności w przetwarzaniu grafiki 3D, co potwierdza wynik 1542 pkt w teście 3Dmark06. Pod względem wydajności konfigracja ta okazuje się o kilkanaście procent wydajniejsza od starszego tandemu procesora Intela Core 2 Duo T6600 i zintegrowanego układu graficznego GMA 4500MHD. Dzięki technologii Turbo Boost dynamicznie dostosuwuje mnożnik procesora w zależności od potrzeb, np. gdy potrzebna jest większa wydajność, a jednocześnie nie zostanie przekroczona maksymalna wartość TDP (moc, którą procesor pobiera i oddaje w postaci ciepła przy obciążeniu aplikacjami) prędkość procesora może wzrosnąć z 2,4 GHz do prawie 3 GHz. Dodatkowo może regulować częstotliwość pracy zintegrowanych rdzeni graficznych, co w efekcie prowadzi do znacznego zmniejszenia zużycia prądu całej platformy, gdy procesor nie jest zbyt intesywnie wykorzystywany np podczas pracy z aplikacjami biurowymi czy internetowymi. Co istotne T510 wyposażony jest w komplet złącz: eSATA, 4x USB, FireWire, ExpressCard 34, VGA i DisplayPort, gigabitowa kartę sieciową, szybki adapter WLAN „n”, Bluetooth.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: