TomTom Go 630 Traffic

Zalety:

  • Bardzo wysoka jakość wykonania
  • Bardzo dobre mapy
  • Sieć fotoradarów i asystent pasa ruchu
  • Usługa IQ Routes
  • Bardzo szybko odnajduje sygnał GPS
  • Łatwość montażu i pewność trzymania na szybie

Wady:

  • Nie odtwarza filmów i plików MP3

W ofercie firmy TomTom znajduje się kilka nawigacji GPS. Bardzo dobrej jakości model Go 630 Traffic można nabyć już za niecały 1000 zł. Czy jest to zakup opłacalny ?

W cenę wliczone są dokładne mapy Polski i Europy. W najnowszej wersji liczba miejscowości, ulic a nawet numerów domów jest już bardzo dobra. Brak widoku budynków 3D, ale to akurat trudno uznać za wadę. Mapy posiadają wprowadzoną sieć fotoradarów (brak w tanim modelu XL) i asystenta pasa ruchu (także brak w XL). Wytyczane trasy są dobrane dobrze i trudno zarzucić im większe nieprawidłowości. W niczym nie ustępują konkurencji.Zaletą TomToma jest dość prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs użytkownika. Jeśli poświęcimy trochę czasu na oswojenie się z nim, wprowadzanie wszelkich danych i programowanie tras będzie dziecinnie łatwe.

TomTom Go 630 Trafic pozwala także na odsłuchiwanie muzyki i przeglądanie zdjęć. Dzięki łączu Bluetooth może kontaktować się z urządzeniami zewnętrznymi w tym np. telefonem komórkowym.

Urządzenie zaopatrzono w dobrej jakości 4,3-calowy ekran. Wyświetla obraz bardzo dobrej jakości. Ekran jest czuły i precyzyjny – sterowanie i wprowadzanie danych poprzez ekranową klawiaturę to przyjemność.

Do opisywanej nawigacji dołączono uchwyt do montażu GPS-a na szybie. Instalacja polega jedynie na przyciśnięciu go do szyby. Zakres regulacji jest dobry, ale mała długość sprawia, że GPS znajduje się dość daleko od rąk i oczu kierowcy. Co gorsza zdarzało się, że uchwyt odklejał się od szyby.

Czas w jakim TomTom Go 630 Trafic odnajduje sygnał GPS i nanosi naszą aktualną pozycje na mapę jest znakomity – zaledwie 16 sekund. Podczas jazdy sygnał nie gubił się nawet w trudniejszych warunkach. Co więcej system także działa bardzo szybko i płynnie co jest zasługą zastosowania jako bazy Linuxa, a nie dzieła Microsoftu, oraz doskonałej optymalizacji całego urządzenia. TomTom Go 630 Trafic to świetna nawigacja. Jeśli tylko nie możemy obyć się bez oglądania filmów w samochodzie to uwzględniając jego cenę, oferowane możliwości, jakość map i działania, obecnie bardzo trudno wskazać jej godnego rywala.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier