TomTom Go 930 Traffic

Aristo Voyager X800 wyposażono w ekran o przekątnej 4 cale. Jakość wyświetlanego obrazu jest zadowalająca - kolory i kontrast wypadają poprawnie, jasność jest wystarczająca. Dostarczona wraz z GPSem mapa to AutoMapa w wersji 5.3

Aristo Voyager X800 wyposażono w ekran o przekątnej 4 cale. Jakość wyświetlanego obrazu jest zadowalająca - kolory i kontrast wypadają poprawnie, jasność jest wystarczająca. Nieco grymasić można na precyzję sterowania i wprowadzania danych za pomocą klawiatury ekranowej, ale i to nie wypada szczególnie źle. Zainstalowany procesor sprawnie obsługuje system i mapę. Aristo Voyager X800 pozwala na odtwarzanie filmów, muzyki i przeglądanie zdjęć. Zainstalowano w nim także trzy proste gry. Urządzenie jest dobrze wykonane, świecąca obudowa wygląda ładnie i jest odporna na uszkodzenia.

Dołączony uchwyt trzyma pewnie i nie drży na gorszych drogach, ale jest nieco kłopotliwy w montażu i odrobinę za krótki co sprawia, że nawigacja znajduje się daleko od oczu kierowcy. Dostarczona wraz z GPSem mapa to AutoMapa w wersji 5.3. Interfejs użytkownika nie jest w niej może doskonały, ale nie sprawia większych kłopotów, zwłaszcza po krótkim treningu. Trasy da się konfigurować na sześć różnych sposobów. Mapa obejmuje powierzchnię całej Polski z dokładnymi mapami miejscowości. Bogata jest numeracja budynków, można także włączyć trójwymiarowy widok części z nich. Trasy wybierane są bardzo poprawnie, bez niemiłych niespodzianek.

Po włączeniu X800 startuje błyskawicznie i już po sześciu sekundach wyświetla menu. Tutaj możemy zadecydować czy używamy urządzenia jako GPS czy tez wykorzystujemy jego pozostałe funkcje. Ustawiamy też parametry takie jak jasność ekranu czy siła głosu. Po włączeniu mapy odszukanie sygnału i ustalenie aktualnej pozycji zajmuje około 36 sekund. To dobry wynik, zwłaszcza, że podczas testów nie staliśmy w szczerym polu z GPS-em nad głową, a w samochodzie zaparkowanym w terenie zabudowanym. Podczas jazdy zdarzało się gubienie sygnału, ale mimo tego był szybko odszukiwany z powrotem. Aristo Voyager X800 to dobry GPS. Aristo pokazuje, że dobry nawigator nie musi być drogi. Za ok 600 zł otrzymujemy sprawnie działający, dobrze wykonany i atrakcyjnie prezentujący się produkt z dobrą mapą Polski i dodatkowymi funkcjami multimedialnymi.