TomTom Go 930 Traffic

Zalety:

  • Funkcje multimedialne
  • Bardzo dobre mapy
  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Sieć fotoradarów i asystent pasa ruchu
  • Usługa IQ Routes
  • Bardzo szybko odnajduje sygnał GPS
  • Łatwość montażu

Wady:

  • Uchwyt potrafi się czasami oderwać od szyby

Najdroższym i najbardziej zaawansowanym technicznie GPS-em TomToma jest model Go 930 Traffic. Zewnętrzne nie różni się od "630", ale ma bardziej rozbudowany zestaw map i kilka elementów wyposażenia zwiększających jego funkcjonalność.

Nawigacja dostarczana jest z bardzo udanymi mapami TeleAtlas w najnowszej wersji 8.25. Zawierają dokładne mapy Polski i Europy oraz mapy USA i Kanady. Liczba miejscowości, ulic i numerów domów jest bardzo duża. Brak widoku budynków 3D, ale to dla wielu osób nie będzie wadą. Mapy posiadają wprowadzoną sieć fotoradarów i sprawnie działającego asystenta pasa ruchu. Trasy wytyczane są bardzo poprawnie – trudno znaleźć większe błędy. Dzięki usłudze IQ Routes można wytyczać optymalną trasę w oparciu o informacje uzyskane do użytkowników. Dzięki temu łatwiejsze staje się omijanie korków i innych drogowych niedogodności.

Prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na szybkie opanowanie tajemnic nawigacji – planowania trasy, wytyczania objazdów itp. TomTom Go 930 Trafic pozwala na odsłuchiwanie muzyki i przeglądanie zdjęć. Dzięki łączu Bluetooth może kontaktować się z urządzeniami zewnętrznymi w tym np. telefonem komórkowym. Brakuje możliwości oglądania filmów spotykanej często nawet w bardzo tanich urządzeniach konkurencji.

4,3 calowy ekran, wyświetla obraz dobrej jakości. Jest bardzo czuły i precyzyjny – sterowanie i wprowadzanie danych poprzez ekranową klawiaturę to przyjemność. Do opisywanej nawigacji dołączono uchwyt do jej montażu na szybie. Polega on jedynie na przyciśnięciu przyssawki do szyby. Zakres regulacji jest dobry ale mała długość sprawia, że GPS znajduje się dość daleko od rąk i oczu kierowcy.

W wyposażeniu znajdziemy ładowarkę samochodową, stację dokującą do komputera (złącze USB) i pilota do zdalnego sterowania urządzeniem.

Po włączeniu i uruchomieniu mapy TomTom Go 930 Traffic błyskawicznie odnajdował i nanosił aktualną pozycję na mapie – trwało to 6 sekund. Samo uruchomienie systemu także następowało bardzo szybko - w 10 sekund. W czasie jazdy nawigacja ani razu nie zgubiła aktualnej pozycji. Utrzymywanie sygnału GPS było znakomite, a w sytuacjach gdy stawało się to niemożliwe (np. w tunelach), na zgubienie się nie pozwał wbudowany czujnik ruchu.

TomTom Go 930 Trafic jest wprawdzie dość drogi, ale najbardziej wymagający nie będą żałowali wydanych pieniędzy. Rewelacyjnie wywiązuje się on ze swojej podstawowej funkcji dzięki znakomitemu trzymaniu sygnału GPS i dobrym mapom. Posiada też nieco funkcji dodatkowych uprzyjemniających czas w samochodzie podczas postoju. To jedna z tych nawigacji z którymi ciężko rozstawać się po zakończeniu testu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier