TomTom Start 60 Europe

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Prosta i intuicyjna obsługa
  • Podwójny system mocowania

Wady:

  • Wysoka cena
  • Przekombinowany uchwyt

TomTom Start 60 Europe to uniwersalna nawigacja, która sprawdzi się i w mniejszych, i w dużych samochodach osobowych. Wyposażona jest w 6- calowy ekran, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli, i oporowy system pozycjonowania dotyku.

Obudowa

TomTom Start 60 Europe wyposażony jest w uniwersalny uchwyt, który pozwala na zamocowanie nawigacji do szyby samochodu lub deski rozdzielczości W praktyce nie jest one jednak idealny bo osoby o dużych dłoniach mogą mieć problem z montażem i demontażem nawigacji. W przypadku tej nawigacji uchwyt do mocowania na szybie zintegrowany jest z obudową a niewielki wysięgnik powoduje, że jest mało miejsca pomiędzy przyssawką a obudową. Miało wiec być prosto i funkcjonalnie a w rzeczywistości taka konstrukcja uchwytu jest kłopotliwa w montażu i demontażu.

TomTom Start 60 Europe

TomTom Start 60 Europe

Podobnie jest z umiejscowieniem gniazda do montowania USB, które jest umieszczone z tyłu obudowy, równolegle do płaszczyzny obudowy w specjalnej wnęce. W praktyce fajnie to wygląda, ale odpinanie czy wkładanie kabla do gniazda często wiąże się z koniecznością ściągania nawigacji z szyby samochodu. Fajnie natomiast zaprojektowano przycisk uruchamiający GPS-a, który jest duży i umieszczono z tyłu obudowy, tak że łatwo się z niego korzysta.

Możliwości

TomTom Start 60 oferuje duży 6 calowy ekran o panoramicznych proporcjach i naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli, czyli dwukrotnie wyższej niż w przypadku standardowych nawigacji. Jasność ekranu wystarcza w każdych warunkach, nawet w słoneczne dni. Dobrze wypada również pod względem czułości i precyzji działania.

TomTom Start 60 Europe

TomTom Start 60 Europe

TomTom Start 60 korzysta z mapy Tele Atlas i funkcji IQ Routes, czyli danych statystycznych zbieranych od użytkowników dróg, dzięki którym nawigacja może przewidzieć utrudnienia na drogach. Po zarejestrowaniu się na stronie producenta możesz też korzystać z opcji Map Share, czyli bezpłatnej aktualizacji informacji o prędkościach, zakazach i innych oznaczeniach drogowych, pobieranych od innych użytkowników nawigacji TomToma. Oprócz tego producent przez dwa lata zapewnia osiem aktualizacji map (cztery na rok).

TomTom Start 60 Europe

TomTom Start 60 Europe

Na uwagę zasługuje także funkcjonalny interfejs programowy, który oparty jest na dużych ikonkach. Wygodnie się z niego korzysta, co istotne jest on bardzo funkcjonalny, i intuicyjny w obsłudze. Co istotne dostępnych jest kilkanaście różnych funkcji, pomagających nam wygodnie przebyć podróż, jak np. asystent pasa ruchu, asystent parkowania, mówione nazwy ulic, baza fotoradarów, czy podgląd trasy alternatywnej. Pod tym względem TomTom ciągle jest w ścisłej czołówce.

Wnioski

TomTom Start 60 Europe wyposażony jest w duży ekran, wygodne przyciski i intuicyjny interfejs ułatwiają posługiwanie się urządzeniem i zwiększają bezpieczeństwo podróży. Na pochwałę zasługuje też jakość wykonania nawigacji i uniwersalny system mocowania, który pozwala przyczepić ją do szyby lub deski rozdzielczej samochodu. Szkoda tylko że jest on kłopotliwy w montażu i demontażu.

Zobacz inne testy GPS-ów