TomTom XL2 IQ Routes Europe 42

TomTom XL2 IQ Routes Europe 42 to jeden z tańszych nowych modeli znanej firmy. Wyróżnią go uproszczony interfejs, bardzo sprawnie działający odbiornik GPS i doskonałe mapy.

TomTom XL2 IQ Routes Europe 42 to bardzo prosta nawigacja bez jakichkolwiek dodatkowych funkcji. Jednak dla większości użytkowników nie jest to wadą – nie każdy potrzebuje zegarka z wodotryskiem.

Urządzenie zapakowano w skromną, ale estetycznie wykonaną obudowę z dobrej jakości plastiku. U góry obudowy umieszczono włącznik, u dołu gniazdo USB, zaś z tyłu mocowanie uchwytu i głośnik. Nawigację zaopatrzono w uchwyt easyport – łatwy w montażu i dający niezły zakres regulacji, ale niezwykle krótki, a do tego nie zawsze pewnie trzymający.

Ekran o przekątnej 4,3 cala wyświetla bardzo ładny obraz o wystarczającej jasności i jest czuły co bardzo ułatwia sterowanie.

Nawigację wyposażono w procesor o częstotliwości pracy 266 MHz – biorąc pod uwagę brak funkcji dodatkowych , dopracowanie map i działanie na systemie Linux, jego moc jest aż nadto wystarczająca. Mapy przechowywane są w wewnętrznej pamięci o pojemności 2048 MB.

TomTom XL2 IQRoutes Europe 42 został wyposażony w mapy TeleAtlas v9.103. Zawierają one mapy 42 państw Europy Centralnej i Zachodniej . Jak zawsze u TomToma mapy są bardzo dopracowane i stanowią absolutną czołówkę na rynku. Interfejs został mocno uproszczony , wyznaczanie tras jest łatwe, choć nie ma możliwości wyboru sposobu – można jedynie wyznaczyć trasę alternatywną. Mapy korzystają z technologii IQ Routes. Baza dróg, adresów i punktów POI jest bardzo duża. Niestety brak bazy fotoradarów, ale można dodawać własne ich punkty. Trasy wyznaczane są dość precyzyjnie. Pewną niedogodnością może być konieczność ręcznej zmiany kolorów mapy z dziennych na nocne i odwrotnie.

Wbudowany odbiornik GPS SiRF STAR III działa znakomicie – sygnał utrzymywany jest nawet w bardzo trudnych warunkach, a jego odnalezienie zajmuje średnio około 2 sekund.

TomTom XL2 IQ Routes Europe 42 to bardzo dobry GPS z dopracowanymi i obejmującymi duży obszar Europy mapami. Brak dodatkowych funkcji zupełnie nie przeszkadza. Większą wadą może być ograniczenie niektórych funkcji map, ale i tak same mapy sprawdzają się bardzo dobrze. Tak naprawdę w TomTomie przeszkadza tylko niezwykle krótki uchwyt do mocowania na szybie, ale i tak wart jest on swojej ceny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: