Toshiba 46SV685DG

Topowy telewizor LCD Toshiby, wyposażony w pełne podświetlenie LED, oferuje doskonałą jakość obrazu.

Przetestowaliśmy obecnie topowy w ofercie Toshiby model telewizora LCD. Urządzenie ma atrakcyjną stylistycznie, ale dość grubą obudowę, wyposażoną w solidną, obrotową podstawę. Zamontowany w odbiorniku 46-calowy panel (o rozdzielczości Full HD) pokryty jest specjalną powłoką, zwiększającą głębię czerni i nasycenie barw. Dzięki zastosowaniu pełnego, tylnego podświetlenia panelu diodami LED, które może być strefowo wygaszane (matryca podzielona jest na 96 segmentów), uzyskano dynamiczny kontrast na poziomie 2 000 000:1.

Telewizor wyposażono w efektywnie działający procesor Meta Brain, odpowiedzialny za poprawę jakości obrazu. Realizuje on sprawnie m.in. funkcję Resolution+ zwiększającą szczegółowość obrazu. I to zarówno w przypadku wyświetlania sygnału standardowej, jak i wysokiej rozdzielczości. Intensywność jej działania można regulować. Naszym zdaniem, w przypadku sygnału HD najlepsze efekty daje wybranie poziomu 2, a przy standardowym - 3.

Urządzenie dysponuje także eliminującą tzw. efekt smużenia funkcją Active Vision M200HD, czyli 200 Hz systemem poprawy płynności obrazu.

Mimo że telewizor ma bardzo dobrze przygotowane ustawienia fabrycznie (szczególnie w trybach Standardowy i Film), został wyposażony w niezwykle rozbudowane menu ekranowe, pozwalające użytkownikowi dokonywać precyzyjnych regulacji parametrów obrazu.

Urządzenie dysponuje również systemem AutoView, który automatycznie dopasowuje parametry wyświetlanego obrazu do panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych. Jego uruchomienie nie daje jednak w pełni zadowalających efektów - prezentowany na ekranie obraz jest często za ciemny.

Generalnie jakość wyświetlanego przez telewizor obrazu jest bardzo wysoka. Szczególnie dobrze odwzorowana jest czerń, która jest nie tylko niezwykle głęboka, ale także doskonale zróżnicowana, dzięki czemu wszystkie szczegóły w ciemnych scenach są wyraźnie widoczne. Kolory są naturalne i dobrze nasycone.

Odbiornik Toshiby zaskakuje jakością generowanego dźwięku. Oferowane przez urządzenie brzmienie jest pełne i mocne, co wyróżnia ten model na tle telewizorów konkurencji.

Warto dodać, że bogato wyposażony w złącza (m.in. 4 HDMI, LAN, czytnik kart pamięci oraz USB) 46SV685DG potrafi odtwarzać zdjęcia cyfrowe z kart pamięci (SD, MMC, MS), a także filmy DivX (o standardowej rozdzielczości obrazu) i MPEG2 z dysków USB czy podłączanych do gniazda LAN komputerów. Ponadto urządzenie ma wbudowany tuner DVB-T, pozwalający na odbiór naziemnej, cyfrowej telewizji nadawanej w systemie MPEG4 (a taki ma obowiązywać w Polsce).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: