Toshiba AT100-100

Toshiba AT100 nie zachwyca finezyjną obudową czy kosmicznymi materiałami. To solidny tablet z dużym ekranem i bogatym wyposażeniem. Posiada pełnowymiarowe gniazda: HDMI i USB a to rzadkość wśród tabletów, do tego ma czytnik kart pamięci i ekran, który pod względem jakości generowanego obrazu nie ustępuje najlepszym konstrukcjom.

Pierwsze wrażenie

Toshiba AT100 to sporty tablet 9273x177x15,8 cm - dł./szer./gr.), nawet jak na konstrukcję z 10 calowym ekranem. Waży 754 gram, jest wyraźnie grubszy od Samsunga Galaxy Tab 10.1 (257x175x8,6 cm - dł./szer./gr.). Obudowa jest wręcz toporna, ale za to mocna i praktyczna, jej gumowany chropowaty spód jest praktycznie niepodatny na zarysowania, czy otarcia. Tablet wyposażony jest w trzy diody (zasilanie, bateria, sieć bezprzewodowa), które zamontowano przy górnej krawędzi obudowy. Oprócz standardowym przycisków do uruchamiania tabletu, i regulacji głośności do dyspozycji mamy dwa przełączniki do wyłączania lub włączania funkcji automatycznego obracania ekranu i blokowania systemu.

Gniazda

Z prawej strony Toshiby AT100 znajdziemy gniazdo słuchawkowe i zasilające oraz długą klapkę, pod którą umieszczono pełnowymiarowe gniazdo USB 2.0, HDMI i dodatkowe gniazdo mini USB. Tablet możemy więc podłączyć do telewizora (gniazdo HDMI obsługuje format sygnału 1080p), czy podłączyć do niego zewnętrzną klawiaturę, mysz bez konieczności stosowania dodatkowych przejściówek. To jeden z nielicznych tabletów który dodatkowo wyposażony jest w czytnik kart pamięci obsługujący karty SD, i MultiMedia Card. Za pomocą specjalnych przejściówek możemy też podłączyć do niego karty SDHC o pojemności do 32 GB.

Nowa Toshiba AT200 - tablet o grubości 7,7 mm

Duży ekran

Toshiba AT100-100 dysponuje bardzo dobrej jakości ekranem o przekątnej 10,1 cali, który pracuje w rozdzielczości 1280x800 pikseli. To bardzo jasna matryca, która generuje kontrastowy i szczegółowy obraz o bardzo szerokich kątach widzenia. Wykorzystuje pojemnościową technologię pozycjonowania dotyku, dlatego korzystając z tabletu możemy posługiwać się gestami. Ekran oceniliśmy na 101/10 pkt, ponieważ w niczym nie ustępuje najlepszym konstrukcjom. To mocny element tej konstrukcji.

Gigahercowy procesor ARM i Tegra 2

Toshiba AT100-100 wykorzystuje platformę NVIDII Tegra 2 250 z dwurdzeniowym procesorem o prędkości 1 GHz i 1024 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja pozawala na płynne odtwarzanie nawet zaawansowanych filmów HD, zapewnia tez odpowiednią wydajność w grach. Wśród zainstalowanych aplikacji znajdziemy również skrót do serwisu Nvidia Tegra Zone gdzie znajdziemy gry optymalizowane na platformę NVIDII.

Multimedia

Toshiba AT100-100 wyposażona jest w dwie kamery, z tyłu urządzenia znajduje się 5 MB aparat fotograficzny, z przodu 2 MP kamerka internetowa. Dodatkowo producent wyposażył tablet w technologię ulepszania jakości wyświetlanego obrazu (Resolution +) i dźwięku. Obie opcje możemy aktywować w głównej aplikacji zarządzającej ustawieniami tabletu (kategoria "Multimedia").

Zobacz inne testy tabletów

Czas pracy na baterii

Duży ekran i modem sieci bezprzewodowej to komponenty mocno zużywające energię akumulatora. W Toshibie AT100 przy maksymalnej jasności matrycy z włączonym Wi-Fi podczas odtwarzania filmu HD z YouTube bateria wystarczyła na 4 godziny i 20 minut. Dla porównania Asus Slider pracuje o godzinę dłużej, a Samsung Galaxy Tab 10.1 o dwie godziny. Z wydajnością akumulatora nie jest jednak tak źle, odpowiednio skonfigurowany tablet potrafi pracować 6-7 godzin (gdy przeglądamy strony internetowe).

Wnioski

Toshiba AT100-100 to wszechstronny tablet, jest solidny. Pod względem wyposażenia bije na głowę topowe konstrukcje jak iPad 2 czy Samsung Galaxy Tab 10.1, a oferuje równie dobrej jakości ekran. Najważniejsze jest od nich dużo tańszy. Według nas to strzał w 10.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: