Toshiba NB200-12J

Nebtook Toshiby waży dokładnie 1,18 kg, ma 10,1 calowy ekran podświetlany diodami LED i jak na netbooki sporych rozmiarów touchpad oraz klawiaturę. Zbudowany jest na platformie Intela z procesorem Atom N270 i zintegrowaną kartą graficzna GMA 950. Niestety, wyposażony jest w mały akumulator o pojemności 2200 mAh, dlatego na baterii działa niecałe trzy godziny (przy niewielkim obciążeniu).

Toshiba to klasyczny netbook do pracy, ale nie na długie wyjazdy gdy chcecie by na dołączanej baterii komputer pracował długo. Komputer Toshiby dysponuje akumulatorem o pojemności 2200 mAh, na którym działa niecałe trzy godziny i to wtedy gdy nie jest zbytnio obciążony. Sercem tego urządzenia jest procesor starszej generacji Atom N270 współpracujący ze zintegrowanym układem graficznym Intela GMA 950. 10,1 calowy ekran okazuje się dobrym kompromisem, gdy zależy nam na niewielkich rozmiarach netbooka. Wyposażono go w dosyć dużą (25,5x9,5 cm – dł./szer.) klawiaturę i wygodny touchpad z dwoma dużymi przyciskami. Klawiatura pomimo znacznej długości ma zmniejszone klawisze „Alt” i prawy „Shift” . To sprawia, że nie jest tak wygodna jak np. klawiatury montowane w Samsungach N150, czy N210.

Matryca

Zastosowana matryca o przekątnej 10,1 cali z podświetleniem LED oferuje natywną rozdzielczość 1024x600 pikseli. Jakość generowanego przez nią obrazu również nie odbiega od średniej. Osoby które często pracują z kilkoma otwartymi oknami mogą odczuwać dyskomfort związany z małym obszarem roboczym. Dla nich lepsze z pewnością będą nieco większe netbooki z ekranem 11,6 lub 12,1 cali, które pracują z rozdzielczością 1366x768 pikseli.

Podzespoły

Wyposażenie netbooka obejmuje trzy gniazda USB, LAN, VGA, Bluetooth, adapter WLAN (b/g) i modem 3G (HSDPA 7,2 Mb/s, HSUPA 2 Mb/s). Pojawienie się modemu 3G tłumaczy też nieco wyższą cenę tego netbooka. Wykorzystywany procesor to Atom N270 o taktowaniu 1,6 GHz. Jest także 2 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny GMA 950 i twardy dysk o pojemności 160 GB (standardowa 2,5 calowa konstrukcja). System operacyjny to Windows XP.

Czas pracy na baterii

Netbook działający na baterii niecałe trzy godziny, pomimo tego że dosyć lekki bo wyposażony w niedużą baterię nie robi obecnie wielkiego wrażenia. Przyzwyczailiśmy się do konstrukcji, które działają minimum pięć, sześć godzin. Niestety Toshiba przy większym obciążeniu pracuje tylko 137 minut (wynik testu MobileMark07 – Productivity), a to stanowczo za mało. Decydując się na tę konstrukcję warto wybrać konfigurację z pojemniejszą baterią.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: