Toshiba Q300 Pro

Toshiba Q300 Pro to przedstawiciel droższych dysków SSD. Model o pojemności 256 GB kosztuje ok 450 zł.

W tej cenie otrzymujemy za to bardzo szybki dysk SSD, który świetnie radzi sobie z zapisywaniem i odczytywaniem różnego rodzaju plików. Objęty jest też wydłużonym do 5 – lat okresem gwarancyjnym a jego średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 1,5 mln godzin.

Obudowa Q300 Pro jest starannie wykonana z dobrej jakości aluminium. W jej wnętrzu zamontowano kontroler Toshiby TC358790 i pamięci MLC. Dysk do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs SATA 6 Gb/s.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Według specyfikacji technicznej szybkość odczytywania i zapisywania danych przez nośnik Toshiby wynosi ponad 500 MB/s. Potwierdziły to wyniki pomiarów sekwencyjnego zapisywania i odczytywania danych przeprowadzonych za pomocą programu CrystalDiskMark (odczyt- 551 MB/s, zapis 518 MB/s) .

W testach rzeczywistych Q300 Pro również uzyskał bardzo dobre rezultaty. Szybkość zapisywania dużego pliku ISO ostatecznie potwierdziła, że ten dysk należy do jednych z najszybszych (ponad 510 MB/s). Świetnie radzi sobie też z zapisywaniem i odczytywaniem małych i średnich plików uzyskując najlepsze rezultaty spośród testowanych modeli.

Toshiba Q300 Pro pod względem wydajności to jeden z najlepszych dysków w cenie do 450 zł. minimalnie szybsze są tylko droższe dyski SSD, jak np. Samsung SSD 850 Pro (nieco ponad 500 zł).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: