Toshiba Satellite A350-10B

Zalety:

  • Wysoka wydajność
  • Ekran o kinowych proporcjach
  • Wyjścia HDMI i eSATA

Wady:

  • Wysoka cena
  • Czas pracy na baterii
  • Błyszcząca klawiatura
  • Szybkość LAN

Reprezentant pierwszej serii laptopów Toshiby z 16-calowymi ekranami w kinowych proporcjach jest trochę za drogi jak na swoje możliwości.

Wprowadzając modele z 16-calowymi ekranami o proporcjach 16:9, Toshiba nadąża za nową modą w laptopach. Można dyskutować nad sensownością takiego rozwiązania: dla zwolenników oglądania filmów na notebookach jest to świetny pomysł, ale dla użytkowników aplikacji biurowych, zwłaszcza arkuszy kalkulacyjnych o dużej liczbie wierszy, niższa rozdzielczość pionowa oznacza częstsze przewijanie ekranu. Tak czy owak, trendy wymuszają na producentach pewne działania, a Toshiba musi iść śladem konkurencji.Seria Satellite A350 tylko nieznacznie różni się od wcześniejszej A300 – ten sam wygląd oparty na czarnych, lśniących krągłościach i równie błyszczącej klawiaturze, w której otoczenie odbija się niczym w lustrze, utrudniając odnalezienie właściwych klawiszy (niektórych może też drażnić nietypowy, pionowy i wąski kształ klawisza Enter oraz mały lewy Shift).

Panel dotykowy jest bezszczelinowy, odróżniający się od obudowy chropowatą powierzchnią oraz podświetlanym paskiem, zaś duże, srebrne przyciski działają pewnie, chociaż są śliskie. Ponad klawiaturą, pomiędzy bardzo dobrze brzmiącymi głośnikami firmy harman/kardon umieszczono podświetlany pasek dotykowych przycisków do sterowania odtwarzaniem multimediów.W porównaniu do A300 – oczywiście oprócz większej matrycy – wprowadzono jedną istotną zmianę: wreszcie pojawiły się gniazda HDMI i eSATA. Dzięki nim Satellite A350 staje się prawdziwym multimedialnym centrum rozrywki.Testowana konfiguracja 10B jest mocna i cechuje się m.in. szybkim procesorem oraz półterabajtową przestrzenią dyskową na dwóch napędach. Starszy moduł Wi-Fi a/b/g stosowany w A300 zastąpił nowoczesny a/g/n. Przewodowa sieć LAN nadal jednak pracuje z maksymalną szybkością 100 Mb/s.Mimo świetnych parametrów A350-10B wyniki benchmarków tego laptopa nieco rozczarowują. Owszem, Toshiba jest szybkim komputerem, ale w porównaniu do innych urządzeń w podobnej cenie nie wypada już tak rewelacyjnie. Jej przewaga nad rywalami jest nieznaczna, natomiast pod względem czasu pracy na baterii (niecałe 2,5 godziny) wyraźnie im ustępuje. Gdyby była tańsza o kilkaset zł, stanowiłaby atrakcyjną propozycję.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier