Toshiba Satellite A500-1EE

Zalety:

  • Wygląd, jakość wykonania
  • Komplet gniazd
  • Napęd Blu-ray
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Krótki czas pracy na baterii

Pięknie zaprojektowany i wykonany multimedialny laptop o uniwersalnych zastosowaniach, który wykorzystuje nowoczesny procesor Intela Core i3 330M, zewnętrzną kartę graficzną NVIDII GeForce GT 330M i 16 calową matrycę pracującą w rozdzielczości 1366x768 pikseli. Wyposażenie obejmuje też dobrej jakości głośniki (Harman Kardon), napędu Blu-ray i cztery gigabajty pamięci operacyjnej.

Notebooki Toshiba z serii Satellite A500 to średniej wielkości komputery wyposażone w 16 calową matrycę, 2 głośniki stereofoniczne Harman Kardon i stylową obudowę z charakterystycznym wzorem fali. Wyposażono je też w podświetlane na biało dotykowe przyciski za pomocą, których możemy regulować głośność komputera, lub uruchomić tryb Eco, który dostosowuje system do jak najmniejszego zużycia energii. To mocne i dobrze wykonane komputery średniej wielkości o wadze ok. 2,8 kg, które sprzedawane są z najnowszym systemem Windows 7.

Matryca

Zastosowana matryca o przekątnej 16 cali pracuje z rozdzielczością 1366x768 pikseli. To przeciętna matryca jeżeli chodzi o jakość generowanego obrazu, jasność (208 cd/m2) kontrast (220:1) nie odbiegają od średniej, podobnie jak współczynnik DeltaE (16 pkt – im niższa wartość tym lepsze odwzorowanie barw).

Podzespoły

Wykorzystywany procesor Intela Core i3 330M to jeden z wolniejszych modeli spośród przenośnych procesorów Arrondale, który dodatkowo pozbawiony jest technologii Turbo Boost (dynamiczne dostosowywanie prędkości procesora), w którą wyposażone są modele Core i5 i Core i7. Wyposażony jest w dwa rdzenie i technologię HyperThreading co pozwala na wykonywanie czterech wątków jednocześnie. Taktowany jest zegarem 2,13 GHz, w połączeniu z zewnętrznym układem graficznym NVIDII GeForce GT 330M pozwala na uruchomienie najnowszych gier, choć te najbardziej wymagające z pewnością będą wymagały redukcji liczby wyświetlanych detali, aby uzyskać odpowiedni komfort grania.

Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie tego komputera w napęd Blu-ray, oraz komplet gniazd (cztery USB w tym jedno dzielone z eSATA, ExpressCard 54, czytnik kart pamięci, HDMI i interfejsów bezprzewodowych (WLAN „n”, Blueatooth 2.1). Toshiba Satellite A500-1EE to multimedialny kombajn, może służyć jako komputer do pracy, zabawy odtwarzacz multimedialny w tym filmów wysokiej rozdzielczości.

Czas pracy na baterii

Komputer ten wyposażono w niewielki akumulator o pojemności 4000 mAh, przy uruchomionym systemie bez dodatkowe obciążenia pobiera 16 W, obciążony programem 3DMark06 59 W, dlatego też nie spodziewaliśmy się po nim jakiś spektakularnych wyników jeżeli chodzi o czas pracy na baterii. Producent podaje że działa ok. 2,5 godzin co potwierdzają nasze testy - 161 minut gdzie w teście MobileMark2007 Reader.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier