Toshiba StorE art (250 GB)

Zalety:

  • Niska cena
  • Pokrowiec

Wady:

  • Przeciętna wydajność

Poręczny zewnętrzny dysk dla osób, które szukają nośnika za rozsądne pieniądze. Jest nieduży i dobrze wykonany, choć to dosyć prosta konstrukcja.

Toshiba StorE art wykorzystuje 2,5 calowy twardy dysk o pojemności 250 GB. Prosta o zaokrąglonych rogach obudowa wykonana jest z plastyku i składa się z dwóch części: błyszczącej górnej pokrywy i matowej podstawy. Na błyszczącej części obudowy zostają wyraźne odciski palców, które możemy zetrzeć dołączanym pokrowcem, który dodatkowo chroni obudowę przed zarysowaniami. Sam dysk jest niewielki i waży ok. 200 g. Zasilanie pobiera bezpośrednio z gniazda USB (na wyposażeniu jest kabel).

Niestety obudowa nie jest wyposażona w gumowe stopki tłumiące drgania, brakuje również szybszego interfejsu, który umożliwiałby wykorzystanie możliwości twardego dysku, bo do dyspozycji mamy tylko gniazdo USB 2.0. Jak można było się spodziewać jego wydajność jest zbliżona do pozostałych dysków wykorzystujących ten sam interfejs . Trzeba jednak przyznać że Toshiba StorE art pod względem szybkości pracy wypada o wiele lepiej niż nawet najszybsze pamięci USB flash, a do tego jest 10-krotnie tańsza od pamięci USB o tej samej pojemności.