Touch Lux 2

Zalety:

  • szybkość działania
  • wyświetlacz dobrej jakości
  • podświetlenie ekranu

Wady:

  • cena

Ekran czytnika Touch Lux 2 to 6-calowy panel e-Ink Pearl o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Pod ekranem umieszczono cztery duże przyciski do cofania ostatnio wybranej opcji czy nawigowania po stronach książki. Monochromatyczny ekran wyświetla bardzo ładny i czytelny obraz. Czcionki są kontrastowe i wyraźne.

Podświetlenie ekranu jest równomiernie i pozwala na komfortowe korzystanie z czytnika nawet w kompletnych ciemnościach. Zakres regulacji siły podświetlenia jest szeroki, więc można je precyzyjnie ustawić za pomocą wyświetlanego na ekranie suwaka lub wyłączyć.

Obudowa czytnika jest bardzo sztywna i wytrzymała, a co najważniejsze – starannie wykonana. Urządzenie PocketBooka należy też do najlżejszych – przy wymiarach 174,4 x 114,6 x 9 mm waży tylko 170 g.

Dobrze zaprojektowany i w pełni spolszczony interfejs programowy zapewnia szybki i wygodny dostęp do najważniejszych opcji dotyczących nawigacji po książce i ustawień pracy urządzenia. Na pochwałę zasługuje też szybkość pracy urządzenia. To zasługa gigahercowego procesora i systemu operacyjnego, łaskawie obchodzącego się z dostępnymi zasobami sprzętowymi czytnika.

Nie ma zbyt długich przestojów pomiędzy dotykiem a reakcją czytnika. Dodatkową zaletą jest duża pojemność wbudowanej pamięci (4 GB z których 2,8 GB jest gotowe do zapisu plików) i wbudowany moduł Wi-Fi. Dodatkowe aplikacje pozwalają wykorzystać czytnik do przeglądania stron internetowych czy korzystać z przestrzeni dostępnej w chmurze internetowej (DropBox).