Tracer Ovo 1.2

Tracer Ovo 1.2 to hipermarketowy hit. Sprzedaje się równie szybko jak świeże bułeczki, bo jest bardzo tani. To poręczna konstrukcja z 7 calowym ekranem dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z tabletami.

Obudowa

Trzymając w dłoniach tablet Tracer Ovo 1.2 nikomu nie przyjdzie do głowy, że jest to tani tablet za nieco ponad 300 zł. Obudowa o czarno-białej kolorystyce świetnie wygląda i jest starannie wykonana. Tablet jest nieduży (192 x 124 x 12,8 mm) i lekki (360 gram). Biały spód obudowy wykonany jest z błyszczącego plastyku, który łatwo będzie porysować, także warto przenosić tablet w miękkim pokrowcu. Wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie przypasowane, a konstrukcja jest sztywna i mocna.

Wyposażenie

Tracer Ovo 1.2 wyposażony jest w ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli, dlatego jakość wyświetlanych czcionek czy zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Kąty widzenia są bardzo wąskie, dlatego nawet lekkie odchylenie ekranu powoduje zakłamanie barw. To wady większości tanich tabletów, do których należy się przyzwyczaić.

Zobacz również:

  • Kaufland: ten funkcjonalny gadżet kupisz teraz za grosze. Zainteresuje głównie kierowców
Tracer Ovo 1.2

Tracer Ovo 1.2

Tablet jest dobrze wyposażony, bo do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, USB - wszystkie to małe odpowiedniki standardowych gniazd. Producent do tabletu dodaje również przejściówkę z małego do dużego gniazda USB, która pozwoli nam na łatwe podłączenie zewnętrznej klawiatury, myszki czy np. modemu 3G USB. Czytnik kart pamięci pozwala na rozszerzenie wbudowanej pamięci flash (4 GB) o 32 GB. Identyczne wyposażenie ma też np. tablet Pentagram Tab 7.

Tracer Ovo 1.2

Tracer Ovo 1.2

Możliwości

Tracer Ovo 1.2 wyposażony jest w często wykorzystywany w tabletach procesor ARM Cortex A8 o prędkości 1,2 GHz, akcelerator graficzny Mail-400 MP i 512 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja pozwala na oglądanie Internetu czy odtwarzanie różnorakich formatów audio, wideo w pełnej rozdzielczości zainstalowanego ekranu. Oczywiście daleko jej do wydajności popularnych tabletów opartych na platformie Nvidii Tegra 2, która o wiele lepiej nadaje się do gier.

Tracer Ovo 1.2 wyposażony jest w baterię o pojemności 4000 mAh, która wystarcza na około 3 godzin pracy z tabletem przy włączonej karcie Wi-Fi. Oczywiście tablet wykorzystuje najnowszy system Android ICS, który doskonale współpracuje z tabletami.

Wnioski

Tracer Ovo 1.2 będzie dobrym wyborem dla osoby, która zaczyna swoją przygodę z tabletami i ma ograniczony budżet. Jakość wykonania, dobre wyposażenie w dodatkowe gniazda i przystępna cena, to zalety, które doceniło wiele osób. Niestety, słabej jakości ekran to poważna wada, dla osób, które chciałby komfortowo przeglądać strony internetowe czy oglądać filmy. O wiele lepsze pod tym względem są tablety z ekranem IPS, jak np. Pentagram Tab 10.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: