Tracer TRK-305WSG Exclusive Deluxe RF

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Rozbudowana i wygodna mysz

Wady:

  • Przeciętna klawiatura
  • Oprogramowanie

Tani zestaw składający się z prostej klawiatury i ergonomicznej myszy. Komunikuje się z komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz, co pozwala na bezproblemową pracę obu urządzeń w odległości kilku metrów od odbiornika.

Klawiatura zasilana jest dwoma bateriami AAA (dołączone są do zestawu), mysz zestawem większych baterii AA. W myszy zamontowano dodatkowy mechanizm ostrzegający o niskim stopniu naładowania baterii. Dołączone oprogramowanie jest mało funkcjonalne i służy głównie do informowania nas o zmianie trybu pracy klawiatury (wyświetla się wówczas specjalna ikonka w systemowym zasobniku). Za jego pomocą dodatkowe funkcje możemy przypisać tylko do kilku przycisków spośród ponad 20. Mocną stroną tego zestawu jest dobra praca w odległości kilku metrów od odbiornika (łączy się z komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz).

Klawiatura

Prosta konstrukcja wykonana z przeciętnych materiałów. Wyposażona jest w ponad 20 dodatkowych przycisków oraz dwie rolki, z których jedna może służyć do regulacji głośności. Ma nietypową klawiaturę numeryczną, która została pozbawiona dłuższego klawisza "0", tak aby zmieściły się klawisze strzałek. Dodatkowe przyciski są wąskie, a klawisze niskie (ok. 3 mm) co sprawia, że nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu jeśli do tej pory pracowaliśmy na laptopie. Mechanizm zaczepu klawiszy jest delikatny, a gumowy amortyzator na stałe przymocowany do maty. Obudowa klawiatury pozbawiona jest specjalnych kanalików, którymi odprowadzany jest nadmiar cieczy, gdy coś się na nią wyleje. Producent nie dodaje również do klawiatury podstawki pod nadgarstki. Sama klawiatura jest dosyć podatna na odkształcenia i widać, że jest to konstrukcja dla mniej wymagających użytkowników.

Mysz

Mocną stroną tego zestawu jest dołączana mysz, która wyposażona jest w osiem przycisków, z czego dwa obsługujemy kciukiem, a jeden wbudowany jest w rolkę. To dobre narzędzie do codziennej pracy, przyda się też, gdy oglądamy film, bo może pełnić rolę prostego pilota (dodatkowe przyciski funkcja odtwórz/zatrzymaj, uruchomienie systemowego odtwarzacza multimedialnego, regulacja głośności). Co istotne mysz ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni – przystosowana jest tylko dla osób praworęcznych. Dobrze spisuje się na różnych powierzchniach, bo wyposażona jest w sensor z laserowym podświetleniem z opcją sprzętowej regulacji rozdzielczości (800/ 16000 cpi) za pomocą dodatkowego przycisku. Efekt akceleracji wstecznej jest do zaakceptowania, aczkolwiek nie jest to model, który zadowoli wymagających graczy.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier