Tracer eXplore SJ4060

Tracer eXplore SJ4060 to kamera z możliwością nagrań w 4K. Co poza tym może zaoferować?

Zalety:

  • Jakość nagrań Full HD i 4K
  • Bogaty zestaw uniwersalnych akcesoriów
  • Wbudowane Wi-fi

Wady:

  • Rozmywa obraz przy silniejszych drganiach
  • Słaba bateria

Tracer eXplore SJ4060 to kamera sportowa ze średniej półki cenowej, wyposażona w szerokokątny obiektyw 170 stopni. Jak podaje producent, "cyfra 60 w nazwie bezpośrednio odwołuje się do możliwości nagrywania filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę". Na tym jednak nie koniec - dostępny jest tryb Ultra HD 4k w 10 klatkach na sekundę. Jednak w obu przypadkach, jeżeli kamera poddana jest drganiom, np. podczas jazdy rowerem po wertepach, wówczas obraz jest irytująco rozmyty. Urządzenie korzysta z przetwornika OmniVision OV 4689 4Mpix. Podgląd nagrań i wykonywanych zdjęć (12 Mpix) jest możliwy dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 2". Nagrywanie w pętli umożliwia nieprzerwane nagrywanie materiału wideo bez względu na aktualną pojemność karty pamięci. W momencie zapełnienia karty, kamera kontynuuje nagrywanie, zastępując najstarszy materiał bieżącym nagraniem. Tracer eXplore SJ4060 posiada wbudowany moduł Wi-fi, co umożliwia transfer nagrań i zdjęć na urządzenia mobilne lub do internetu.

Kamera SJ4060 ma baterie litowo-jonową o pojemności 1100mAh. Przy intensywnym nagrywaniu zasila urządzenie przez okres krótszy, niż godzina, co wypada policzyć temu modelowi na minus. Nie wypada natomiast nie docenić naprawdę bogatego zestawu akcesoriów, jakie otrzymuje się wraz z tym urządzeniem. Zestaw akcesoriów zawiera: obudowę wodoszczelną (umożliwia zanurzenie się z kamera pod wodę do 30 metrów), mocowanie na rower, bazę podstawową, bazę ze wzniosem (J Hook), klip z gwintem, baza z gwintem, przejściówki: równoległą i prostopadłą oraz długą prostopadłą, adapter ze śrubą, dwa mocowania na kask z taśmą dwustronne 3m (jedno zakrzywione, drugie proste), taśmę mocującą, dwie taśmy zaciskowe, dwie zapasowe taśmy dwustronne 3m, stalową linka, kabel USB, ładowarkę sieciowa z gniazdem USB 5V 1A oraz szmatkę z miękkiej tkaniny.

Zobacz również:

  • Wakacyjne must-have, czyli sprzęt do rejestrowania wspomnień z RTV Euro AGD

Podsumowując: jest to solidna kamera akcji, nie pozbawiona jednak paru wad. Jeżeli nie ma się wygórowanych wymagań, to urządzenie powinno umożliwić wykonanie wielu nagrań ze swoich podróży i eskapad.