Tracks V8

Słuchawki SOL Republic pod względem funkcjonalności niewiele ustępują najdroższym testowanym modelom, a niekiedy okazują się nawet lepsze.

To zasługa modułowej konstrukcji, która pozwala rozłożyć słuchawki, oddzielając pałąk od nauszników. Umożliwia to wymianę pałąka czy nauszników i dostosowanie słuchawek do własnych upodobań.

Pałąk wykonany jest z dobrego jakościowo plastiku i ma szeroki profil. Jest też wytrzymały – można zginać go i skręcać bez obawy, że pęknie. Niestety, po założeniu na głowę pałąk wystaje na ponad 3 cm za słuchawki i podczas obracania głową może zaczepiać. Nauszniki mają grube wyściółki doskonale przylegające do ucha. W zestawie ze słuchawkami jest przewód z wtykiem 3.5 mm i pilotem, za którego pomocą można sterować odtwarzaczem i regulować głośność. Kabel ma okrągły profil, niestety, nie ma dodatkowego oplotu i czasami ma tendencję do skręcania się i zaplątywania. To klasyczny przewód z dwiema wtykami, które należy podłączyć do każdej ze słuchawek.

Zobacz również:

  • Najlepsze słuchawki gamingowe 2023. Jakie słuchawki dla graczy kupić?

Nieco mniejsza konstrukcja nauszników (średnica 65 mm) ma swoje zalety, bo ucho nie poci się nawet podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek. Co ważne, zamknięta konstrukcja i mocny pałąk sprawiają, że szczelnie przylegają do ucha i dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz.

Producent nie podaje podstawowych informacji o parametrach pracy słuchawek. Nie wiadomo nawet, jaka jest średnica przetworników czy pasmo przenoszenia. Słuchawki działają jednak bardzo dobrze, oferując głęboki, dynamiczny bas, relatywnie dobrze zrównoważony środek pasma przenoszenia oraz momentami chaotyczne górne zakresy. Pod względem jasności dźwięku i selektywności czy szerokości sceny pozostają w tyle za droższymi modelami, ale okazują się dobre w korelacji ceny do możliwości.

Zaletą słuchawek jest ich niewielka waga – zaledwie 156 g. SOL Republic Tracks V8 okazały się najlżejsze spośród wszystkich testowanych modeli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: