Trak CP-110

Trak CP-110 jest urządzeniem budżetowym. Widać to po jego niezwykle niskiej cenie, która w niektórych sklepach wynosi mniej niż 120 zł. Jest to cena wręcz śmieszna, która powoduje, że telefony Dual SIM Traka są tańsze od większości urządzeń obsługujących jedną kartę SIM. Sprawdźmy czy za niską ceną idzie również niska jakość.

Budowa

Pod względem jakości wykonania Trak CP-110 rozczarował nas na całej linii. O ile nie odbiega jakością wykonania od innych budżetowych telefonów, jeśli chodzi o większą część obudowy, jednak tylna klapka telefonu jest tak źle spasowana, że nie możliwe jest nałożenie jej w taki sposób, by nie była ona odchylona o 2-3mm. Jest sytuacja tragiczna, dyskwalifikująca telefon w rankingu wartościowych produktów.

Trak CP-110 został wyposażony w ekran o przekątnej 1,5" i rozdzielczości 128x128. Z całą pewnością jest to najgorszy wynik wśród wszystkich testowanych do tej pory telefonów Dual SIM. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 65 tysięcy kolorów, co utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z ekranem bardzo niskiej jakości.

Pod względem standardów łączności telefon prezentuje się tragicznie. Co prawda nikt nie spodziewał się zaimplementowania w nim 3G czy WiFi, jednak szczerze zaskoczył nas brak Bluetooth, które możemy znaleźć w każdy telefonie.

Możliwości

Obsługa telefonu

Trak CP-110 spisuje się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o obsługę urządzenia. Ma on bardzo proste i intuicyjne menu, w którym nie ma zbyt wielu funkcji. Ikony są tu ogromne, co ucieszy osoby ze słabym wzrokiem.

Multimedia

Jeżeli chodzi o multimedia, Trak CP-110 wypada naprawdę średnio, by nie powiedzieć biednie. Znajdziemy tu odtwarzacz MP3 i radio, jednak brak jakiegokolwiek aparatu pokazuje, że z całą pewnością nie jest to telefon multimedialny. Paradoksalnie taki stan rzeczy nas cieszy, gdyż uważamy, że lepiej, by telefon nie miał żadnego aparatu, niż żeby został wprowadzony on na siłę.

Trak CP-110 nie sprawdzi się jako odtwarzacz MP3. Co prawda może je odtwarzać i został wyposażony w slot kart microSD, jednak nie znajdziemy tu wyjście miniJack, co nie pozwoli nam podpiąć do niego standardowych słuchawek.

Internet

Nie wspomnimy słowem o możliwościach internetowych telefonu, gdyż po prostu ich tu nie znajdziemy.

Dual SIM

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność Dual SIM w myPhone 9025TV. Mamy tu możliwość wyboru odpowiedniej karty SIM przy nawiązywaniu połączenia oraz wysłaniu SMSa, co jest wystarczające w przypadku telefonu o tak niskiej funkcjonalności.

Wyniki testów

Trak CP-110 wypadł źle w testach Jakości i Możliwości. Mimo najniższej ceny nie był też liderem w kategorii Opłacalności. Wynika to z bardzo złej obudowy oraz niemal zerowej funkcjonalności, przez którą nie warto kupować tego telefonu.

Czas działania na baterii

Mocną stroną telefonu Trak CP-110 jest długi czas działania na baterii, który może wynieść nawet ponad tydzień. Musimy jednak pamiętać, że jest to spowodowane brakiem funkcji multimedialnych.

Wnioski

Trak CP-110 mógłby się spodobać osobom szukającym prostego urządzenia do dzwonienia i wysyłania SMSów o niewygórowanej cenie. Mógłby, ale nie spodoba się ze względu na bardzo źle wykonaną obudowę, która nie spełnia jakichkolwiek standardów. Nie polecamy tego telefonu nikomu, lepiej wybrać tylko trochę droższego myPhone’a 3380, który przebija testowaną dziś konstrukcję pod każdym względem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: