Trak CP-120

Trak CP-120 jest kolejnym telefonem Dual SIM, który ma podbić serca oszczędnych użytkowników. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się on niczym szczególnym i uchodzi za bardzo prostą konstrukcję, lecz może właśnie dzięki temu podbije serca użytkowników , którzy nie potrzebują bogatej funkcjonalności, lecz zamiast tego oczekują niskiej ceny oraz dobrej jakości wykonania.

Budowa

Trak CP-120 z całą pewnością nie jest urządzeniem idealnie wykonanym, jednak na tle innych budżetowych produktów wypada nieźle. Cała obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, który sprawia wrażenie solidnego. Obudowa jest dobrze spasowana i nie trzeszczy, jednak nie należy do najbardziej estetycznych, gdyż bardzo łatwo łapie odciski palców. Oznacza to, że telefonu niemal nie da się utrzymać w czystości.

Trak CP-120 wyposażony został w ekran charakteryzujący się przekątną 2" oraz rozdzielczością 176x220 i może on wyświetlić maksymalnie 262 tysiące kolorów. Ekran początkowo może wydawać się kiepski, jednak w telefonach tej klasy często znajdziemy jeszcze mniejsze ekrany o niższej rozdzielczości.

Trak CP-120
Trak CP-120

Trak CP-120 - przód i tył telefonu.

Możliwości

Łączność

Jeżeli chodzi o standard łączności, to znajdziemy tu tylko Bluetooth i jest to w pełni uzasadnione. W telefonie budżetowym o budowie klasycznej wręcz nie mogło się znaleźć WiFi oraz 3G.

Praca z telefonem Trak CP-120 to sama przyjemność. Wszystko to zawdzięczamy czytelnemu interfejsowi oraz wygodnym i dużym klawiszom. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że tego telefonu używa się niemal tak dobrze, jak prostszych konstrukcji sygnowanych logiem Nokii.

Multimedia

Trak CP-120 to telefon budżetowy, jednak nie został całkowicie pozbawiony funkcji multimedialnych. Ma on funkcjonalność odtwarzacza MP3 i radia, wyposażono go również w aparat fotograficzny 0,3MPx.

Mimo to nie oszukujmy się, Trak CP-120 nie jest urządzeniem multimedialnym. Wykonane nim zdjęcia są kiepskiej jakości, a ze względu na brak wyjścia audio miniJack telefon nie sprawdzi się jako odtwarzacz MP3.

Internet

Trak CP-120 ma dosyć ograniczoną funkcjonalność internetową. Jego przeglądarka jest dosyć niewygodna i naszym zdaniem nie nadaje się nawet do okazjonalnego przeglądania zasobów globalnej sieci.

Dual Sim

Pod względem funkcjonalności Dual SIM telefon wypada standardowo. Pozwala na wybranie karty SIM podczas dzwonienia, łączenia się z siecią i wysyłania SMSów. Zabrakło tu takich ciekawostek jak przycisk natychmiastowej zmiany karty SIM, ale w końcu jest to konstrukcja budżetowa.

Wyniki testów

Trak CP-120 wypadł nieźle we wszystkich testach. Mimo to nie osiągnął najlepszego wyniku w żadnej z kategorii, co pokazuje, że jest dobrym telefonem budżetowym o całkiem dużych możliwościach i odpowiedniej jakości wykonania.

Czas pracy na baterii

Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii, to podczas typowego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie), telefon powinien wytrzymać nawet tydzień, co jest wynikiem całkiem niezłym. Kolejny plus dla Traka.

Wnioski

Trak CP-120 jest urządzeniem co najmniej ciekawym. Kosztuje jedynie 139 zł i spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje. Z całą pewnością nie jest to telefon multimedialny, nie możemy go też nazwać konstrukcją innowacyjną. Jest to po prostu porządny telefon Dual SIM, który spodoba się zwolennikom prostych i klasycznych konstrukcji.

Trak CP-120

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: