Trak CP-3140

Zalety:

  • Cena
  • Cztery karty SIM

Wady:

  • Jakosć wykonania

Trak CP-3140 jest to dosyć ciekawy telefon, który już niebawem będzie dostępny na polskim rynku. Na pierwszy rzut oka nie charakteryzuje się on niczym specjalnym, jednak po zapoznaniu się z jego specyfikacją widzimy, że nie jest to zwykła konstrukcja. Ma ona bowiem możliwość instalacji aż czterech kart SIM, co sprawia, że będziemy mogli na raz korzystać z oferty wszystkich dużych operatorów dostępnych w Polsce. Musimy zatem przyznać, że już na pierwszy rzut oka widać, iż Trak zrobił swój nowy telefon z ogromnym z rozmachem. Sprawdźmy zatem, czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Budowa

Trak CP-3140 na pierwszy rzut oka wygląda całkiem ładnie, jednak nie możemy powiedzieć, że został wykonany z dobrej jakości materiałów. Co prawda nie odstaje on od innych przebrandowanych przez Traka telefonów Dual SIM, jednak mamy zastrzeżenia do kilku jego elementów. Pierwszy z nich to klapka, która jest zbyt poluzowana, zaś drugi to zbyt śliska i błyszcząca obudowa, przez którą telefon wygląda trochę tandetnie i może łatwo wypaść z ręki. Mimo wszystko pod tym względem telefon wypada o wiele lepiej niż tragicznie wykonany Trak CP-110.

Przetestowany przez nas Trak CP-3140 został wyposażony w ekran charakteryzujący się przekątną równą 2,2" oraz rozdzielczością 240x360. Jest on w stanie wyświetlić przy tym 256 tysięcykolorów, co jest dosyć niezłym wynikiem wśród telefonów tej klasy.

Trak CP-3140 wypada nieźle pod względem mnogości funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu dwie kamery, radio, odtwarzacz mp3, a także odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż myPhone.

Telefon Trak CP-3140 nie najlepiej wypada pod względem standardów łączności. Nie ma tu WiFi ani 3G, producent wyposażył swoje urządzenie tylko w Bluetooth. Widać zatem, że jest to przede wszystkim telefon przeznaczony do typowych form komunikowania się takich jak dzwonienie i SMSy.

Możliwości

Trak CP-3140 pod względem obsługi urządzenia prezentuje się naprawdę dobrze. Zawdzięczamy to prostemu w obsłudze interfejsowi oraz klasycznej budowie telefonu. Wszystkie opcje są rozmieszczone intuicyjnie i opisane czytelnymi ikonami. Z całą pewnością z obsługą tego telefonu poradzi sobie nawet dziecko.

Pod względem funkcji internetowych Trak CP-3140 wypada słabo. Jego przeglądarka jest niezwykle nieintuicyjna i nie nadaje się do przeglądania internetu. Ze względu na problemy z wyświetlaniem stron nie udało nam się nawet ściągnąć przeglądarki Opera Mini.

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność Dual Sim. Możemy wybierać kartę SIM przy każdej potrzebie, to jest podczas dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z siecią internetową. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, co pozwoliłoby lawirować między kilkoma rozmówcami.

Pod względem baterii Trak CP-3140 wypada raczej średnio. Podczas normalnego korzystania z telefonu wytrzyma on 3-4 dni. Nie jest to wynik zły, ale oczekiwaliśmy od niego więcej, zwłaszcza, że nie ma on dużego wyświetlacza.

Mamy zastrzeżenia do Traka CP-3140, jeśli chodzi o funkcje multimedialne. Zdjęcia i filmy robione nim nie są najlepszej jakości, zaś wbudowany odbiornik telewizyjny rzadko poprawnie wyłapuje sygnał. Cieszy nas za to gniazdo minijack, które pozwala słuchać plików audio za pomocą standardowych słuchawek.

Oceny

Telefon nieźle spisał się w testach Jakości i Możliwości. Trochę gorzej poszło mu w testach Opłacalności, jednak mimo to sądzimy, że jest on idealnym wyborem dla osób szukających funkcjonalności Quad SIM.

Wnioski

Trak CP-3140 został wyposażony w cztery sloty kart SIM i tylko to czyni go produktem wyjątkowym. Poza tym jest kolejnym telefonem Dual SIM, który kuleje pod względem multimediów, nie został stworzony z podzespołów najlepszej jakości, ale spodoba się wszystkim tym, dla których dzwonienie jest podstawową funkcją telefonu, nie zaś przestarzałym dodatkiem. Dla osób, którym wystarczą dwie karty SIM, radzimy kupić lepiej wykonany telefon, np. Samsunga C3322 lub myPhone'a 6600.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier