Trak GPS-530 (AutoMapa PL)

Zalety:

  • Wysoka jakość wykonania
  • Dobre mapy dostarczane wraz z urządzeniem
  • Dużo dodatkowych funkcji
  • 5-calowy ekran
  • Dobrze trzyma sygnał GPS

Wady:

  • W testowanej wersji brak Bluetooth

Trak GPS-530 z mapą Navigo zaskakuje pozytywnie pod wieloma względami. Bardzo duża liczba dodatkowych funkcji, dobre mapy z intuicyjnym sterowaniem, wysoka jakość wykonania i ekran o optymalnej przekątnej czynią z niego bardzo atrakcyjną nawigację GPS.

Trak GPS-530 z mapą Navigo zaskakuje pozytywnie pod wieloma względami. Bardzo duża liczba dodatkowych funkcji, dobre mapy z intuicyjnym sterowaniem, wysoka jakość wykonania i ekran o optymalnej przekątnej czynią z niego bardzo atrakcyjną nawigację GPS.

Pięciocalowy ekran nawigacji posiada wiele zalet: dobrą ostrość, oddanie kolorów i wysoki kontrast. Jasność może być niewystarczająca w bardzo słonecznie dni, ale to cecha wszystkich nawigacji. Dzięki pięciu calom przekątnej obraz widać bardzo dokładnie, a sterowanie za pomocą przycisków i wprowadzanie danych z klawiatury ekranowej jest bardzo łatwe.

Urządzenie pozwala na przeglądanie filmów, zdjęć, odsłuchiwanie plików muzycznych i przeglądanie prezentacji flash. Posiada też funkcję przeglądania notatek, kalendarz, kalkulator, a nawet kilka gier. Dzięki transmiterowi FM może połączyć się z samochodowym zestawem audio. W testowanej przez nas wersji brakowało tylko łącza bluetooth.

Urządzenie wykonano bardzo starannie z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia. U góry obudowy umieszczono wielofunkcyjny przycisk. Niestety gniazda słuchawkowe, karty pamięci i USB (zasilanie) umieszczono z lewej strony pod zaślepką co jest rozwiązaniem kłopotliwym i niepraktycznym. Uchwyt do mocowania na szybie ma zadowalającą długość i zakresy regulacji, ale sposób umieszczania w nim nawigacji jest także dość kłopotliwy.

Sercem Traka jest procesor Centrality Atlas IV o częstotliwości pracy 500 MHz, I trzeba przyznać, że zarówno podczas pracy z mapą jak i wykorzystując dodatkowe funkcje, sprawuje się on bardzo dobrze. W nawigacji umieszczono 2048 MB pamięci NAND flash ROM i 64 MB pamięci RAM.

Odbiornik GPS Centrality V4 obsługuje do trzydziestu kanałów GPS. Podczas jazdy sygnał jest utrzymywany bardzo sprawnie, nawet w trudniejszych warunkach.

Mapa Polski Navigo w jaką wyposażone jest urządzenie sprawuje się bardzo dobrze. Liczba adresów i punktów jest ogromna, precyzja wyznaczanych tras i dostosowanie do przepisów ruchu bardzo dobre. Interfejs użytkownika mapy jest intuicyjny, łatwy w obsłudze nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Nie można narzekać także na szybkość wyznaczania tras i wygląd map oraz głos prowadzący.

Jak wspomnieliśmy we wstępie nawigacja Trak GPS-530 z mapami Navigo pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie. Bardzo duża liczba dodatkowych funkcji, dobre mapy z intuicyjnym sterowaniem, wysoka jakość wykonania i ekran o optymalnej przekątnej na pewno zjednają mu wielu użytkowników.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier