Trak GPS-550 (AutoMapa PL)

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Funkcje multimedialne
  • Dobra mapa w zestawie
  • 5-calowy ekran
  • Dobrze trzyma sygnał GPS

Wady:

  • Dość długo ustala pozycję po uruchomieniu
  • W testowanej wersji brak Bluetooth

Nowym pomysłem wykorzystanym w urządzeniach GPS jest ekran o przekątnej 5 cali. Komfort korzystania z takiej nawigacji jest sporo wyższy niż przy standardowych dotąd 4,3 cala, zaś samo urządzenie, co oczywiste znacznie bardziej poręczne niż duże siedmiocalówki.

W ekran 5-calowy wyposażono nawigację Trak GPS-550. Oprócz wymienionej wyżej zalety cechuje się on także: dobrą ostrością obrazu, oddaniem kolorów i kontrastem. Jasność także jest wystarczająca. Nawigację wyposażono w procesor Atlas SiRF III 400 MHz. Wraz z systemem Microsoft Windows CE 5.0 sprawnie radzi sobie z obsługą wszystkich funkcji Traka. Urządzenie może odtwarzać filmy, muzykę, pozwala na przeglądanie zdjęć. Do dyspozycji użytkownika jest także kalkulator, notatnik, kilka gier i kalendarz.

Trak GPS-550 został wyposażony w odbiornik GPS Centrality V4 obsługujący do trzydziestu kanałów GPS. Sygnał jest odnajdywany już po około dwudziestu sekundach. Podczas jazdy gubi się tylko w bardzo trudnych warunkach. Poza tym Trak doskonale utrzymuje sygnał GPS, zawsze dobrze odszukuje naszą pozycję na mapie. Wraz z urządzeniem dostarczana jest ładowarka samochodowa, kabel USB i uchwyt do mocowania GPS-a na szybie. Jego montaż wymaga dość dużo czasu ale za to trzymanie jest bardzo pewnie.

Trak GPS-450 (AutoMapa PL XL) zostało do nas dostarczony z mapą: AutoMapa 5.5.1 Jej interfejs nie jest doskonały, ale po przyzwyczajeniu pozwala na łatwa obsługę i szybkie wprowadzanie danych. Mapa zawiera plany wszystkich miejscowości i wiele numerów budynków. Wytyczone trasy próbne okazywały się być precyzyjne. Czas wyznaczania tras nie olśniewał, ale też i z pewnością nie można by go uznać za przeszkodę w jakiejkolwiek podróży. Ogólnie AutoMapa w dużym stopniu potwierdza swoją dobrą opinię.

Kilka słów o wyglądzie urządzenia. Zaprojektowano je estetycznie, jakość wykonania jest wysoka. Z lewej strony umieszczono gniazda słuchawek, kart SD, oraz USB. U góry znalazły się dwa przyciski – jeden służący do włączania/wyłączania urządzenia bądź jego uśpienia/wybudzania, zaś drugi wywołuje funkcje multimedialne. Podobać się mogą bardzo kompaktowe rozmiary urządzenia, a w szczególności jego grubość.

GPS Trak GPS-550 to bardzo udany GPS z ekranem o średnicy, która w najbliższym czasie powinna stać się standardem. Wysoki komfort korzystania idzie w parze z dużą użytecznością. Niewielkie rozmiary ułatwiają jego przenoszenie zaś silny odbiornik GPS pewnie trzyma sygnał podczas jazdy. Uwzględniając cenę (799 zł wraz z AutoMapą Polski), stanowi on bardzo ciekawą ofertę.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier