Trak tPAD-7122

Trak tPAD-7122 to tablet z 7 calowym ekranem o rozdzielczości 800x480 pikseli. Ma czytnik kart pamięci i gniazdo mini USB, niestety jakość wyświetlacza jak i jego niska rozdzielczość powodują że przeglądanie stron jest niewygodne.

Mały ekran

Trak tPAD-7122 oferuje niewielki bo 7 calowy ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli. To wyświetlacz, która według nas bardziej sprawdzi się w GPS niż w tabletach, na których mamy przecież przeglądać strony internetowe. Zbyt niska rozdzielczość powoduje że wyświetlane zdjęcia są mało szczegółowe, a przeglądanie stron jest dosyć uciążliwe. Mało widać, a do tego oferowane przez ekran kąty widzenia są bardzo wąskie. Już przy niewielkim odchyleniu ekranu czarny kolor blaknie, co z kolei psuje zabawę z oglądania filmów. Matryca jest pojemnościowa i faktycznie działa o wiele precyzyjniej od swoich tańszych oporowych odpowiedników, do tego możemy obsługiwać ją dwoma palcami. Niestety, niewielka przekątna i rozdzielczość znacznie utrudniają wybieranie opcji czy linków gdy przeglądamy strony internetowe. Nikogo więc chyba nie zdziwi że ekran oceniliśmy nisko - 5/10 pkt. Z pewnością daleko mu do jakości Samsunga Galaxy Tab czy HTC Flyer.

Wyposażenie i wydajność

Trak tPAD-7122 według producenta wykorzystuje procesor RockChip RK2818 o prędkości 660 MHz bazujący na architekturze ARM9. Nie jest to wydajny układ a wyższa prędkość z pewnością by się przydała, bo Trak tPAD-7122 działa dosyć wolno. Automatyczne obracanie obrazu, powiększanie fragmentów nie jest płynne co oczywiście negatywnie wpływa na komfort pracy z tabletem.

Nie mamy za to żadnych zastrzeżeń co do wyposażania Trak tPAD-7122 oferuje gniazdo mini USB i czytnik kart pamięci (micro SD/SDHC), dzięki któremu możemy powiększyć dostępną pamięć o kolejne 32 GB.

Obudowa

Trak tPAD-7122 oferuje całkiem obudowę wykonaną z plastyku i metalu. Użyte do jej budowy materiały są wysokiej jakości, niestety gorzej z samym wykonaniem, bo tablet ma tendencję do trzeszczenia, na łączeniach materiałów powstają szpary. Pochwała należy się za to producentowi za rozmieszczenie dodatkowych przycisków, bo wygodnie się z nich korzysta.

System

Trak tPAD-7122 wykorzystuje starszą wersję Androida 2.1, która lepiej się sprawdza w smartfonach niż w tabletach. Niemniej, producent pomyślał i o tym dodając do systemu własną nakładkę, która umożliwia np. szybkie wywołanie aplikacji do zarządzania ustawieniami telefonu, przeglądarki internetowej czy listy zainstalowanych aplikacji. Trzeba jednak przyznać że tablety z Androidem 3.1 są o wiele wygodniejsze, dlatego warto poszperać w Internecie i zaktualizować system do nowszej wersji.

Wnioski

Trak tPAD-7122 nie oferuje nic co by zachęcało do wydania 1000 zł. Jakość generowanego obrazu jak i jego niska rozdzielczość powodują że z tabletem nie pracuje się komfortowo, dochodzi do tego jeszcze niska wydajność i starszej generacji system. Lepiej pozbierać pieniądze na tablet z lepszym i większym ekranem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: