Trak tPAD-7151 S 3D

Trak tPAD-7151 S 3D wyposażony jest w 7- calowy ekran z pojemnościowym system pozycjonowania dotyku i najnowszy system Android 4. Jest dobrze wyposażony w procesor Cortex A8, który pracuje z prędkością 1GHz, podobnie jak w wielu innych tanich tabletach. To tani tablet dla mniej wymagających osób.

Obudowa

Trak tPAD-7151 S 3D dostaniemy w pudełku, na którym producent umieścił większość z ostatnio modnych haseł, czyli: 3D, Smart TV. W rzeczywistości to standardowy tani tablet zamknięty w plastykowej obudowie. Jest nieduży (194x19x7 mm) i waży 380gram. Tuż obok ekranu znajdziemy trzy dotykowe przyciski, do sterowania tabletem. Z boku mieszczono kolejne trzy standardowe przyciski do uruchamiania i regulacji głośności. Tablet wygodnie trzyma się w jednej dłoni, szkoda tylko, że producent zdecydował się na wykorzystanie błyszczącego plastyku na spodzie obudowy, bo łatwo będzie go można porysować.

Trak   tPAD-7151 S 3D

Trak tPAD-10121

Wyposażenie

Trak tPAD-7151 S 3D jak na nieduży tablet, jest całkiem dobrze wyposażony. Do dyspozycji mamy małe gniazda: HDMI, USB 2.0, czytnik karty pamięci (microSD/SDHC). Z przodu obudowy znajdziemy kamerę 1.3 Mpix. Tablet pozbawiony jest modemu 3G, możemy za to z bezprzewodowej karty sieciowej, ale starszej generacji, bo zgodną ze standardem 802.11 b/g. Brak bezprzewodowego interfejsu Bluetooth, dla wielu osób może być poważną wadą, ale to standard w przypadku tanich tabletów.

Możliwości

Trak tPAD-7151 S 3D wykorzystuje popularny w tanich tabletach jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o prędkości 1 GHz, którą bez problemów można spróbować podwyższyć do 1,5 GHz. Wyposażony jest w 512 MB pamięci RAM i 4GB pamięć Flash. Tak konfiguracja, przy relatywnie niskiej rozdzielczości ekranu, jest wystarczająca do przeglądania stron internetowych czy oglądani filmów 720p.

Trak   tPAD-7151 S 3D

Ekran to typowa tanie matryca TN o przekątnej 7 cali, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x 480 pikseli. Jakość wyświetlanego obrazu pozostawia więc wiele do życzenia a szczególnie denerwujące są wąskie kąty widzenia i błyszcząca powłoka matrycy, która działa niemal jak lustro.

Android 4 świetnie działa z tabelami i sprawdza się i w tym wypadku. Szkoda tylko, że ekran nie ma wyższej rozdzielczości ,bo wyświetlane czcionki są kanciaste i niewyraźne. Niestety to wada tanich tabletów z ekranami o rozdzielczości 800x480 pikseli.

Wnioski

Trak tPAD-7151 S 3D to typowy tani tablet, dla mniej wymagających osób. Jest poręczny, ale w plenerze bez zewnętrznego modemu 3G jest praktycznie bezużyteczny. Oczywiście może działać wówczas jak odtwarzacz filmów, ale szybko wyczerpuje się bateria (wystarcza na około 2 godzin mocnego obciążenia). Jego największą wadą jest słaby jakościowo ekran, zalety to niska cena i nowy Android.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: