Transcend SDHC Class 6 16GB - TS16GSDHC6

Jedna z najbardziej wydajnych kart pamięci SD o dużej pojemności (16GB). Karta wyróżnia się bardzo dobrą relacją wydajności do ceny.

To jedna z najbardziej wydajnych kart pamięci SD o dużej pojemności (SDHC). Można na niej zapisać prawie 16 gigabajtów plików zdjęciowych czy wideo. Model SDHC Class 6 16GB - TS16GSDHC6 uzyskał nieco słabsze wyniki niż dotychczasowy lider rankingu w tej kategorii (Panasonic SDV32G), ale jest za to od niego kilkakrotnie tańszy. Dzięki temu został wyróżniony za najlepszą relację wydajności do ceny. W próbie wykonywanej przy pomocy aparaty Nikon D80, w której aparat miał zarejestrować w ciągu 30 sekund jak największą ilość klatek, karcie udało się uzyskać trzeci wynik (80 klatek JPG o wielkości około 3,2 MB). Jeszcze lepiej Transcendowi poszło w próbie zapisu RAW-ów – tu karta uzyskała drugi wynik zapisując pięć ponad ośmiomegabajtowych plików w ciągu zaledwie 9,3 sekundy (średnio inne testowane karty SDHC czyniły to w 10,6 sekundy). W teście zapisu plików JPEG przeprowadzonym profesjonalną lustrzanką Canona (EOS 1Ds Mark III) karta uzyskała również drugie miejsce – pozwalając na rejestrację 61 klatek (średnio w teście karty zapisywały 55). Podobne rezultaty Transcend uzyskał także w zapisie plików RAW na tym aparacie – zapis pięciu ponad dwudziestomegabajtowych plików zajął 13,2 sekundy (średni rezultat wszystkich kart to 19,1).

Karta uzyskała dobry rezultat w testach przeprowadzonych na czytniku (SanDisk Extreme SDDRX3-3IN1). Jednak wyniki w tych próbach już nie były wyraźnie wyższe od średniej uzyskanej przez wszystkie testowane modele.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: