Transcend TS2GPF730B

Funkcjonalna ramka cyfrowa, oprócz wyświetlania zdjęć umożliwia też odsłuchiwanie muzyki zapisanej w formacie MP3. Wyposażona jest w 7 calowy ekran, który pracuje z nominalną rozdzielczością 800x600 pikseli, wyposażona jest w 2 GB wbudowanej pamięci.

Poszukiwania dobrej i taniej ramki można zakończyć na modelu Transcend TS2GPF730B, która oferuje dobrej jakości ekran, wyposażenie i do tego nie jest zbyt droga. Zbudowana na bazie 7 calowej ramki, oferuje rozdzielczość 800x600 pikseli i szerokie spektrum możliwości, od przeglądania zdjęć, muzyki po wyświetlanie praktycznego kalendarza, dobrze spisuje się też jako zegarek z budzikiem.

Ramka wyposażona jest w 2 GB wbudowanej pamięci, możliwość odczytywania zdjęć z kart pamięci (SD/SDHC/MS/MMC), umożliwia również podłączanie dodatkowych nośników zewnętrznych USB. Możemy ją też podłączyć do komputera i z niego skopiować zdjęcia do wbudowanej pamięci. Postawić ją możemy w pionie lub poziomie a dzięki wbudowanemu czujnikowi zdjęcia zostaną automatycznie obrócone. Sterujemy nią za pomocą wbudowanych przycisków lub pilota na podczerwień. Ta druga opcja jest znacznie wygodniejsza, niestety interfejs nie jest dostępny w polskim języku.

Jakość generowanego obrazu oceniamy na 7,4 pkt w 10 stopniowe skali. To o prawie punkt lepsza ocena niż ramki Toshiba Gigaframe Q80, która dysponuje identyczną rozdzielczością ale większą przekątną ekranu. Zadecydowały o tym wyniku testu jakości generowanego obrazu, gdzie Transcend TS2GPF730B okazał się wyraźnie lepszy oferując kontrast na poziomie 431:1 (Gigaframe Q80 – 235:1) i trzykrotnie lepszą jasność – 209 cd/m2 (Gigaframe Q80 – 60 cd/m2). Pod względem jakości generowanego obrazu jest to jedna z lepszych konstrukcji jakie mieliśmy okazję testować.