Trenscend StoreJet 18 M (120 GB)

Zalety:

  • Wytrzymałą konstrukcja
  • Małe wymiary

Wady:

  • Niska wydajność

Mały zewnętrzny dysk, wykorzystujący twardy dysk o przekątnej 1,8 cala. Wyposażony jest w odporną na wstrząsy obudowę i bez problemów zmieści się w kieszeni spodni. Niestety jest wolniejszy od pozostałych dysków zewnętrznych wykorzystujących interfejs USB 2.0

Trenscend StoreJet 18 M to mniejsza wersja modelu 25M, różnią się jedynie wykorzystywanym nośnikiem - w 18 M jest to twardy dysk o przekątnej 1,8 cala, a w 25 M standardowy dysk 2,5 calowy. Oba wyposażone są w wytrzymałą konstrukcję, na która składa się wytrzymała obudowa o specjalnej pofałdowanej strukturze oraz zewnętrzna silikonowa powłoka amortyzująca drgania. Wytrzymałość tej konstrukcji potwierdzają zaliczone testy odporności na skutki upadku (MIL-STD-810F 516.5 – Transit Drop) stosowane przez armię amerykańską. Obudowa poza swoimi niezaprzeczalnymi zaletami ma dosyć nietypową stylistykę i nie każdemu przypadnie do gustu. Wyposażona jest w przycisk do robienia kopii zapasowej oraz diodę sygnalizującej pracę urządzenia.

Wydajność

Zastosowanie mniejszego 1,8 calowego dysku o prędkości 4,500 obr./min zaowocowało nieco gorszymi osiągami StoreJet 18 M. W porównaniu do większości dysków USB, Trenscend StoreJet 18 M oferuje wolniejszą prędkość zapisu małych i średnich plików. Największe różnice są gdy pracujemy z najmniejszymi plikami (dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne), standardowe dyski USB są wówczas o ponad 10 MB/s szybsze. W pozostałych testach różnice są już dużo mniejsze i wynoszą 3-5 MB/s.