Trenscend StoreJet 25 M (250 GB)

Zewnętrzny dysk, który cechuje się antywstrząsową konstrukcją oraz wyróżnia interesującym designem, dostępny jest w dwóch wersjach o pojemności 250 GB lub 320 GB. Łączy się z komputerem przy pomocy interfejsu USB 2.0.

StoreJet 25M-R został zwycięzcą japońskiej nagrody G-Mark przyznawanej za design i faktycznie prezentuje się nietuzinkowo. Wyposażony jest w obudowę o wymiarach 134x 80,8 x 18,8 mm i waży tylko 206 gram. Na obudowę składa się twarda pofałdowana konstrukcja oraz amortyzująca drgania silikonowa powłoka zewnętrzna, co sprawia, że siła uderzenia jest rozkładana równomiernie. Obudowa wyposażona jest więc w podwójne zabezpieczenia antywstrząsowe, które nawet przy upadku dysku na twarde podłoże mają zapewnić ochronę części mechanicznych dysku (zgodność z wojskowym standardem MIL-STD-810F 516.5).

Trenscend StoreJet dostępny jest w dwóch wersjach o pojemności 250 i 320GB. Wyposażono go w przycisk "One Touch" do robienia automatycznej kopii bezpieczeństwa danych. Za obsługę tej funkcji odpowiada dołączone oprogramowanie StoreJet elite, które umożliwia również kompresję danych. Dysk podłączony do gniazda USB nie wymaga dodatkowego zasilania, gdybyśmy jednak mieli z nim problemy, możemy skorzystać z dołączanego rozgałęzionego kabla USB, który pozwala na czerpanie prądu z dwóch gniazd USB.

Wydajność

Wydajność StoreJet 25 M jest niestety mocno ograniczona przez interfejs USB 2.0. Wykorzystywany dysk jest za szybki jak na ten interfejs, dlatego jego wyniki nie różnią się zbytnio od wyników pozostałych dysków USB. Choć wg wyników syntetycznego testu HDTach oferuje najwyższy transfer zapisu to w praktyce idealnie mieście się w środku stawki pod względem szybkości zapisu małych, średnich oraz dużych plików.