Trenscend StoreJet 25F (500 GB)

Zewnętrzny dysk, wyposażony w interfejs USB. Ma praktyczną, niedużą obudowę z zintegrowanymi gumowymi nóżkami oraz funkcjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowej plików i zabezpieczania przechowywanych danych.

StoreJet 25F wyposażony jest w obudowę o wymiarach 113,8x80,9x15,9mm i waży nieco ponad 160 gram. Jest nieduży a do tego starannie wykonany z dobrej jakości materiałów. Góra obudowy wykonana jest na wysoki połysk, dolną cześć pokryto gumą i dodatkowo wyposażono w gumowe nóżki tłumiące drgania. Jest to całkowicie inna konstrukcja od modelu StoreJet 25M, który wyposażony jest w charakterystyczną szaro-pomarańczową obudowę.

Do nośnika dodawane jest funkcjonalne oprogramowanie StoreJet elite, które pomocne jest w tworzeniu kopii zapasowej plików, pozwala też na ochronę przechowywanych danych. Dysk podłączony do gniazda USB nie wymaga dodatkowego zasilania, gdybyśmy jednak mieli z nim problemy, możemy skorzystać z dołączanego rozgałęzionego kabla USB, który pozwala na czerpanie prądu z dwóch gniazd USB.

Wydajność

Wydajność StoreJet 25F podobnie jak modelu SoreJet 25M jest niestety mocno ograniczona przez interfejs USB 2.0. Wykorzystywany dysk jest za szybki jak na ten interfejs, dlatego jego wyniki nie różnią się zbytnio od wyników pozostałych dysków USB.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: