Trust WB-8600R

Szybka kamera internetowa, która dzięki dodatkowym diodom doświetlającym idealnie spisuje się gorszych warunkach oświetleniowych.

Kamera wyposażona jest w funkcję automatycznego ustawiania ostrości, dodatkowo wyposażona jest w dwie diody doświetlające, które przydają się, gdy kamery będziemy używać przy słabszym oświetleniu. Ma też uniwersalną podstawkę do mocowania na monitorze LCD, laptopie i blacie biurka. Ruchoma głowica pozwala na wygodne nakierowywanie kamery w pionie i poziomie. Z tyłu kamery zamontowano dodatkowy przycisk, którym włączamy diody.

Trust WB-8600R w systemie Windows Vista działa bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, warto jednak zainstalować dołączone aplikacje, gdyż pozwalają one na znaczne poszerzenie możliwości urządzenia. Dzięki nim otrzymamy funkcje monitorowania pomieszczenia, łatwe nagrywanie materiałów multimedialnych (ArcSoft WebCam Companion) czy stosowanie filtrów graficznych zmieniających rejestrowany obraz (ArcSoft Magic –i 3).

Kamera wg producenta wyposażona jest 2 MP przetwornik obrazu, który jakością odpowiada raczej standardowym kamerom z matrycą VGA. Jakość generowanego obrazu (rozdzielczość 640x480 pikseli) oceniliśmy na 5 pkt w 10 stopniowej skali. Kamera ma wyraźne problemy z rejestrowaniem mniejszych szczegółów, które się rozmywają. Zastosowane diody dobrze spisują się, gdy będziemy używać kamery w nocy, lecz są przy tym dosyć mocne i niestety oślepiają, dlatego warto kamerę ustawić nieco pod kątem, tak aby diody nie świeciły nam prosto w oczy. Mocną stroną urządzenia jest szybkość rejestrowanych sekwencji wideo, która wynosi ok. 25 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: