Turtle Beach Impact 100

W skrócie:

Turtle Beach Impact 100 to dobry wybór dla graczy szukających tanich, ale dobrych klawiatur.

Zalety:

  • Niska cena
  • Pomysłowe korytko na kabel
  • Cicha praca

Wady:

  • Plastik, na którym pozostają odciski
  • Brak personalizacji
  • Brak makr
  • Niewielki lewy SHIFT

Turtle Beach Impact 100 to klawiatura dla graczy z niższej półki cenowej. Czy warto ją nabyć?

Turtle Beach Impact 100 to tania klawiatura dla graczy od mniej znanego w naszym kraju producenta. Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi klawiaturami dla graczy, prezentuje się dość skromnie. Nie znajdziemy tu efektownego podświetlenia, rozbudowanej gamy klawiszy dodatkowych ani innych "bajerów". Obudowa i klawisze zostały wykonane z czarnego plastiku - niestety, jest on matowy, przez co szybko pojawiają się na nim odciski palców. Aczkolwiek sam materiał jest dobrej jakości, a klawisze specjalne wyposażono w podświetlane diody - światło zostaje aktywowane, gdy zostają one wciśnięte. Wszystkie diody mają kolor czerwony, a na spacji znajduje się podświetlane logo producenta. Dziwi nieco niewielki lewy Shift - trzeba się do niego przyzwyczaić. Całość jest zaskakująco ciężka - jednak dzięki temu masz pewność, że nawet w ferworze walki nie przesuniesz jej po biurku.

Impact 100 jest membranową klawiaturą pełnowymiarową, pod która odkryjemy wygodne rozwiązanie - korytko na kabel. Ponieważ nie ma tu żadnych rozbudowanych funkcji, nie ma z nią oprogramowania. Po prostu wyjmujesz z pudełka, podłączasz przez USB i gotowe - można grać. Producent deklarował antighosting przy 30 klawiszach, jednak w praktyce przy dziesięciu zaczyna się zacinać i nie rozpoznaje większości przycisków. Nie jest to jednak wielki minus. Dla zapalonych graczy znacznie większym będzie brak możliwości personalizacji oraz tworzenia własnych makr. Należy jednak pamiętać, że to tania klawiatura gamingowa i nie ma się co spodziewać po niej cudów.

Podsumowując: Turtle Beach Impact 100 to dobra klawiatura dla graczy, którzy nie mają dużego budżetu na sprzęt. Choć nie oferuje wielu opcji droższych modeli, w praktyce doskonale spełnia swoją rolę i warto ją polecić każdemu, kto chce mieć wygodę za stosunkowo niewielkie pieniądze i nie potrzebuje do szczęścia klawiatury mechanicznej ani bogatego podświetlenia.