Turtle Beach XO Three

W skrócie:

Turtle Beach XO Three to słuchawki gamingowe zdecydowanie warte zakupu!

Zalety:

  • Dobra jakość dźwięku
  • Lekkie i wygodne
  • Odpinany mikrofon
  • Dźwięk 3D na Xbox One

Wady:

  • Brak możliwości wprowadzania własnych ustawień dźwięku
  • Brak możliwości tworzenia profili

Turtle Beach XO Three to słuchawki ze średniej półki cenowej. Czy warto je nabyć?

Turtle Beach XO Three to słuchawki z mikrofonem dla graczy, których budżet na tego typu sprzęt sięga do 200 PLN. Ich pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz, a średnica membran to 50 mm. Wykonano je z lekkich, solidnych materiałów, dzięki czemu doskonale nadają się nawet na dłuższe posiedzenia, można je także zabrać w podróż. Po paru godzinach nie czuje się zmęczenia spowodowanego ich noszeniem. Swobodną regulację rozstawu muszli daje pałąk obłożony materiałem skóropodobnym z pianką. Do lewej możemy podpiąć mikrofon wielokierunkowy. W praktyce sprawuje się świetnie, przekazując czysty głos przy wytłumieniu odgłosów tła. Słuchawki gamingowe firmy Turtle Beach mają na kablu, zakończonym wtykiem jack 3,5 mm, kontroler, który umożliwia szybką i wygodną zmianę głośności słuchawek oraz wyciszenie mikrofonu.

A teraz rzecz najważniejsza, czyli dźwięk, jaki słyszmy przez słuchawki Turtle Beach XO Three. Stoi on na bardzo dobrym poziomie, co sprawdza się w każdego rodzaju rozgrywce - od FPS-ów po RPG, dlatego można korzystać z nich zarówno do gier na komputerze czy konsoli, jak i zabaw multiplayer czy MMO. Dobrze oddaje dystans od źródła dźwięku, wszystkie tony są wyraźnie słyszalne, a jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to brak zaawansowanych opcji jego korekty oraz możliwość tworzenia profili przeznaczonych do różnego rodzaju gier. Jednak, uwaga - są to słuchawki dla graczy, którzy bawią się przede wszystkim na konsoli Xbox One. Mogą znacznie zwiększyć wrażenia audio dzięki Windows Sonic for Headphones. Po uruchomieniu tej funkcji na konsoli, dźwięk jest w pełni trójwymiarowy.

Podsumowując: Turtle Beach XO Three to słuchawki gamingowe do 200 zł, które świetnie sprawdzą się na PC, a pełnię możliwości pokażą po podpięciu do Xbox One. W swojej klasie stanowią jeden z najlepszych produktów, szkoda tylko, że nie umożliwiono ich personalizacji oraz brak możliwości wprowadzania własnych ustawień. Jeśli jednak ktoś nie czuje potrzeby samodzielnej korekty dźwięku oraz tworzenia kilku profili audio dla różnych gier, będzie po prostu zachwycony.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących