UE46F8500

Ranking: Obraz najwyższej jakości

Gdybyśmy mieli wybrać najładniejszy i najlepiej wykonany telewizor spośród testowanych w tym numerze PC Worlda, to nasz wybór padłby na Samsunga UE46F8500. To rzeczywiście wyjątkowe urządzenie, które od rywali odróżnia wykonana w całości z metalu ultranowoczesna obudowa osadzona na pięknej, zintegrowanej z ekranem nodze. Zgodnie z oczekiwaniami, jakość materiałów i montażu zadowolą najbardziej wymagających koneserów.

O ile pod względem wzornictwa i jakości materiałów UE46F8500 jest klasą sam dla siebie, to w kategorii jakości obrazu musi uznać wyższość mniejszego, 40-calowego brata z niższej serii F8000. Powodem jest zastosowanie w obu telewizorach odmiennych matryc: starszej w modelu UE46F8500, oraz nowszej w UE40F8000. Ta pierwsza zapewnia kontrast ANSI rzędu 2100:1, a druga – niemal 3100:1. Ponadto oglądany pod kątem obraz wyświetlany przez starszą matrycę cechuje spora degradacja, dlatego najlepiej siadać dokładnie na wprost tego ekranu.

Najlepsze wrażenia wzrokowe, już tradycyjnie dla LED-ów Samsunga, zapewniał tryb Film, choć jego ustawienia domyślne nie były doskonałe. Obraz był nazbyt ocieplony oraz rozjaśniony. Niedobór składowej niebieskiej sprawiał, że skóra twarzy były zbyt zaczerwieniona, co oznaczało konieczność profesjonalnej kalibracji. Natomiast czerń była bardzo jednolita i niemal pozbawiona cloudingu, choć podobnie jak w UE40F8000 obraz został sztucznie wyostrzony (pomaga redukcja ostrości do zera). Dzięki poprawionemu układowi Motion Plus odwzorowanie ruchu było wysokiej klasy.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację

O ile tryb 3D cechowało nieco większe migotanie i przenikanie kanałów niż u najlepszych rywali, to telewizor przekonywał do siebie wspaniałą głębią, a zwłaszcza wysoką rozdzielczością obrazu, nieosiągalną dla systemów polaryzacyjnych. Jak przystało na model smart TV z najwyższej półki, funkcje multimedialne były najwyższej klasy. Brzmienie również nie rozczarowało, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę niezwykle cienką obudowę, w której jest niedużo miejsca na głośniki.

UE46F8500 ma bardzo wiele do zaoferowania, a po kalibracji staje się jednym z najlepszych telewizorów LCD w swojej klasie.