UE48H6200

Samsung UE48H6200

Zalety:

  • świetne odwzorowanie barw,
  • wysoki kontrast,
  • znakomite funkcje multimedialne

Wady:

  • nieoptymalna charakterystyka jasności,
  • mało ergonomiczny pilot

Udany telewizor LCD średniej klasy z 3D i funkcjami Smart.

Samsung UE48H6200 jest telewizorem wyposażonym w 48-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli podświetlony diodami LED. Pomimo przystępnej ceny telewizora jego obudowę wykonano z materiałów dobrej jakości i starannie zmontowano. W przeciwieństwie do większości rywali, srebrna podstawa pozwala na obracanie telewizora na boki.

Dzięki stosunkowo głębokiej czerni obraz miał współczynnik kontrastu ANSI równy 2500:1. W połączeniu z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów już w ustawieniach fabrycznych trybu Film, telewizor zapewniał bardzo dobrą jakość obrazu, który można określić jako kontrastowy i wysoce naturalny. Choć przy oglądaniu pod kątem UE48H6200 musiał uznać wyższość matryc IPS, które cechowały się niższą degradacją barw, warto odnotować duży postęp jaki dokonał się w matrycach Samsunga np. w porównaniu z 46-calowymi matrycami z ubiegłorocznych serii F8000/8500.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Recenzja: Test monitora iiyama Red Eagle GB2770QSU - 165 Hz dla wymagających graczy

Ponadto telewizor cechowały znakomite usuwanie przeplotu (także postęp w stosunku do starszych modeli) oraz dobre skalowanie sygnałów niskiej rozdzielczości. W ustawieniach domyślnych trybu Film obraz był lekko wyostrzony (tradycyjnie dla telewizorów Samsunga), w związku z czym zalecamy zmniejszenie ostrości do minimum. Na szczęście zrezygnowano z nieco irytującego wygaszania diod LED przy sygnale bliskim zeru, co pozwoliło uniknąć przekłamań obrazu widocznych np. w droższej serii HU8500. Z innych cech warto wspomnieć choćby o bogatych opcjach kalibracji obrazu, łatwym w obsłudze menu, a nade wszystko o szybkim włączaniu się i działaniu telewizora.

Telewizory Samsunga od lat oferują zaawansowane funkcje multimedialne i największą w swojej klasie liczbę polskojęzycznych aplikacji internetowych i pod tym względem UE48HU6200 nie ma się czego wstydzić. Podobało nam się sprawne działanie odtwarzacza multimediów, który nie tylko obsługiwał dużą liczbę formatów plików wideo, lecz także bardzo szybko wczytywał zawartość podłączonej pamięci USB, nawet w sytuacji gdy zawierała ona kilkaset plików.

Jakość dźwięku była akceptowalna (jak na telewizor), choć wymagający melomani i tak będą musieli zakupić dodatkowe głośniki zewnętrzne (soundbar, kino domowe).

Naszym zdaniem Samsung UE48H6200 to jeden z najlepszych modeli klasy średniej jakie są aktualnie obecne na rynku. Telewizor oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo w naszym teście.