UNI-1 U-HCE285AN

Zalety:

  • Bezproblemowa praca
  • Rozsądna cena
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Brak informacji o wydajności

UNI-1 U-HCE285AN to wkład laserowy będący zamiennikiem oryginalnych materiałów HP do drukarek z serii LaserJet P1102/P1102W i Canona LBP 6000/6018.

Kaseta z tonerem jest starannie wykonana i nie sprawia żadnych problemów podczas instalacji w drukarce. Wyposażona jest w osłonę na wałek światłoczuły i zabezpieczenie przed wysypywaniem się tonera. Nawet niewielki chip zamontowany na obudowie kasety jest chroniony dodatkową osłoną. Na pudełku nie ma żadnych informacji o wydajności tonera, ale na stronach internetowych informacja ta jest podawana (1600 stron). Jest za to lista kompatybilnych drukarek.

UNI-1 U-HCE285AN

EcoJet ECO-HPCE285A

Po zamontowaniu UNI-1 w drukarce HP, oprogramowanie drukarki wyświetla komunikat z ostrzeżeniem przed korzystaniem z nieoryginalnych wkładów. Drukowanie przebiega jednak bezproblemowo a jakość wydruków wybija się ponad przeciętność. Czcionki są kontrastowe a wydruki graficzne okazują się też dobrej jakości. To co jednak najbardziej nas zaskoczyło to dobra wydajność tonerów, które są dosyć tanie a pozwalają na wydrukowanie ponad 2900 stron przy 5% zaczernieniu. To bardzo dobry wynik.

Dziękujemy firmie Centrum Druku (www.CentrumDruku.pl) za pomoc w przygotowaniu artykułu i użyczenie drukarek do testów.