UltraSharp U2913WM

Ranking: Monitory ultrapanoramiczne

To jeden z najdłużej obecnych w sprzedaży monitorów 21:9. Wciąż jednak okazuje się konkurencyjny. Producent nie poszedł na łatwiznę i montując w swoim monitorze matrycę LG postarał się, aby końcowy produkt miał swój charakterystyczny styl. Obudowa wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów wygląda nowocześnie i jest starannie wykonana. Monitor ma dużą i stabilną podstawkę, która pozwala na odchylanie ekranu na boki i w pionie, brak natomiast funkcji obracania ekranu (Pivot). Z tyłu obudowy można znaleźć pokaźny zestaw gniazd: DVI, HDMI, DisplayPort (w wersji normalnej i zminiaturyzowanej), D-Sub i dodatkowo HUB USB. Dwa gniazda USB umieszczone są z tyłu obudowy, a dodatkowe dwa z boku. Pod tym względem to jedna z najlepszych konstrukcji, a tak bogaty zestaw interfejsów pozwala na podłączenie do monitora różnego rodzaju urządzeń, również smartfonów (korzystając z gniazda HDMI z obsługą technologii MHL).

Mile zaskakuje interfejs programowy monitora, który zapewnia spore możliwości dostosowania parametrów pracy do indywidualnych upodobań użytkownika. Obsługiwany jest za pomocą sensorowych przycisków, które są bardzo wygodne w użyciu. Szkoda tylko, że interfejs programowy monitora nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Najważniejsza element to oczywiście matryca, a w tym modelu jest ona bardzo dobra. Producent zadbał, aby nawet w ustawieniach fabrycznych obraz był bardzo naturalny i odpowiedni do większości zastosowań. Świadczy o tym bliska ideałowi temperatura barwowa – 6334 K i niski współczynnik deltaE (6,1 pkt). Matryca jest przy tym równomiernie podświetlona i ma dobrą gradację czerni, co docenią osoby często oglądające filmy. Dell z pewnością przyda się też osobom pracującym z programami do składu DTP czy obróbką grafiki. Producent dodaje funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania pracą pulpitu.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: