VTX VX6950

VTX VX6950 posiada wszystkie zalety Radeona HD 6950 - dużo różnych wyjść do podłączenia monitorów, bardzo dobrą wydajność, niezwykle nowoczesny układ graficzny i możliwość współpracy w trybie CrossFireX nawet z trzema identycznymi kartami. Ponadto karta ta posiada dopracowany, cichszy i skuteczniejszy od referencyjnego system chłodzenia, który na pewno przyda się podczas upalnego lata.

Budowa

Karta VTX VX6950 posiada układ graficzny ATI Cayman z 32 jednostkami ROP i 1408 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania , pracujący z częstotliwością 800 MHz. Pamięć RAM karty ma pojemność 1024 MB i pracuje z częstotliwością 5000 MHz na szynie danych o szerokości 256 bitów.

VTX VX6950

Kartę wyposażono w dwa wyjścia DVI, dwa mini-DisplayPort i jedno HDMI.

VTX VX6950

Znajdziemy na niej także złącza do połączenia z kartami w trybie CrossFirexX.

VTX VX6950

Z tyłu umieszczono dwa gniazda dodatkowego zasilania 6-pin.

VTX VX6950

Ciepło z układów odbiera aluminiowy radiator wspomagany przez dwie grube rurki cieplne.

VTX VX6950

Na radiatorze umieszczono dwa wentylatory o dużej średnicy. Karta ma szerokość dwóch slotów.

Możliwości

VTX VX6950 w pełni wspiera biblioteki DirectX11. Pozwala to na pracę w najnowszych grach z wykorzystaniem wszystkich użytych w nich efektów, łącznie z teselacją, na co pozwala wydajność karty. Karta może wyświetlać obraz na kilku monitorach jednocześnie, wyposażona jest w wyjście HDMI o najnowszej specyfikacji oraz może służyć do wykonywania obliczeń nie związanych z grafiką 3D dzięki ATI Stream. Karta pozwala także na wyświetlanie filmów w technologii 3D.

Wydajność

Trudno zauważyć jakiekolwiek spadki wydajności w stosunku do Radeonów HD 6950 z pamięcią 2048 MB. Karta spisuje się bardzo dobrze we wszystkich testach. Współpracując z monitorami o rozdzielczości do 1920 x 1090 punktów pozwala na wyświetlanie obrazu o najwyższej jakości. Wyjątkiem może być gra Metro 2033, w której przy takich ustawieniach zdarzały się chwile mniejszej płynności obrazu.

VTX VX6950
VTX VX6950
VTX VX6950

Wnioski

VTX VX6950 to nowoczesna karta graficzna wyposażona w układ ATI Cayman w niższej specyfikacji - Radeon HD 6950. Układ graficzny karty wyposażony jest w 32 jednostki ROP i 1408 zunifikowanych jednostek przetwarzania . Na karcie VTX pracuje on ze standardową częstotliwością 800 MHz. Pamięć RAM karty ma pojemność 1024 MB i pracuje z częstotliwością 5000 MHz na szynie danych o szerokości 256 bitów. Kartę wyposażono w dwa wyjścia DVI, dwa mini-DisplayPort i jedno HDMI. W wyposażeniu umieszczono: przejściówkę DVI-DSub, miniDisplayPort-DisplayPort oraz taśmę CrossFire. Odpowiedne gniazda znajdują się na karcie. Z tyłu znajdziemy dwa gniazda dodatkowego zasilania 6-pin. Kartę wyposażono w sprawny system chłodzenia. Ciepło z układów odbiera aluminiowy radiator wspomagany przez dwie grube rurki cieplne. Konstrukcję radiatora przystosowano do pracy z czterema rurkami, ale w tym przypadku nie są one konieczne. Na radiatorze umieszczono dwa wentylatory o dużej średnicy, pracujące cicho nawet pod obciążeniem. Karta ma szerokość dwóch slotów. Wydajność w grach jest bardzo dobra - problemy z płynnością obrazu przy rozdzielczości 1920 x 1080 punktów pojawiły się tylko w grze Metro 2033. VTX VX6950 to nowoczesna i wydajna karta graficzna pozwalająca grać we wszystkie dostępne na rynku tytuły bez konieczności rezygnowania z najwyższej jakości obrazu. Jej zalety to także cichy i skuteczny system chłodzenia oraz duża liczba wyjść do podłączenia monitorów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: