Veeam Backup & Replication

W skrócie:

Oprogramowanie do backupu danych dostarczane przez Veeam.

Oprogramowanie do backupu danych dostarczane przez Veeam.

Veeam to obecnie chyba najgorętsza marka na rynku backupu danych. Firma ta przebojem wdarła się do centrów danych i serwerowni różnej wielkości firm ze swoim topowym produktem Backup & Replication do ochrony środowisk wirtualnych VMware i Hyper-V.

Oprogramowanie zapewnia szeroką funkcjonalność, jest niezawodne, a przy tym o wiele bardziej przyjazne we wdrożeniu i administracji w porównaniu ze stosowanymi od lat konkurencyjnymi rozwiązaniami klasy korporacyjnej.

Backup & Replication umożliwia tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych bez przerywania pracy, przywracanie ich do działającego środowiska wirtualnego, a także wynoszenie dodatkowej kopii zapasowych do zewnętrznych lokalizacji, w tym chmury.

Aplikacja pozwala na szybkie odzyskiwanie pojedynczych obiektów z usługi katalogowej Active Directory i aplikacji Microsoft Exchange i SharePoint oraz przywracanie baz danych Oracle i Microsoft SQL Server na poziomie transakcji.

Producent udostępnia również aplikację Veeam Agent do Windows i Linuksa, która pozwala chronić stacje robocze pracowników oraz fizyczne serwery, których nie można poddać wirtualizacji. Program tworzy kopie zapasowe pojedynczych plików i folderów, wolumenów lub całego komputera. Darmowa wersja Veeam Agent doskonale sprawdzi się w małych firmach.

W wersji płatnej oprogramowanie integruje się z centralną konsolą zarządzania, umożliwia indeksowanie i wyszukiwanie plików w backupie oraz obsługuje syntetyczne kopie zapasowe. Pełne kopie danych tworzone są na podstawie kolejnych kopii przyrostowych, bez konieczności pobierania kompletnego zestawu danych ze źródła.