Verbatim Portable Hard Drive Executive (500 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe oprogramowanie
  • Praktyczny pokrowiec

Wady:

  • Brak szybszego interfejsu

Kolejny zewnętrzny twardy dysk, który sprzedawany jest z specjalną aplikacją przyspieszającą transfer. W porównaniu do poprzedniego modelu wprowadzono także sporo zmian w konstrukcji obudowy.

Liczba dysków zewnętrznych wykorzystujących interfejs USB 2.0 i specjalną aplikację do przyspieszenia transferu danych zwiększyła się o kolejny model. Verbatim Portable Hard Drive Executive to pierwszy dysk tej firmy z dołączaną aplikacją USBTurboSpeed. Według producenta ma ona przyspieszyć transfer o ok. 25 %, jak się jednak okazuje wiele zależy od tego z jakimi plikami pracujemy. Producent dołącza również oprogramowanie Nero BackItUp oraz aplikację VerbatimSync i jest to jeden z lepiej wyposażonych dysków zewnętrznych wykorzystujący 2,5 calowy nośnik.

W porównaniu z poprzednią wersją Verbatim Portable Hard Drive, model Executive doczekał się praktycznej obudowy pokrytej gumowym materiałem, który doskonale chroni ją przed zarysowaniami, co było wadą wcześniejszej plastykowej konstrukcji. Do dysku dołączony jest również mocny i trwały pokrowiec, który dodatkowo chroni obudowę. Dysk podłączamy za pomocą standardowego kabla USB, z którego czerpie zasilanie. Uruchomienie trybu „Turbo” wymaga zainstalowania aplikacji USBTurboSpeed. Dysk faktycznie wówczas szybciej zapisuje dane. Również odczyt danych jest szybszy, niezależnie od rodzajów zapisywanych plików uzyskamy transfer szybszy o 2-5 MB/s. Warto również zainstalować dołączaną aplikację Verbatima Sync, która pozwala na wygodną synchronizację plików, dokumentów oraz poczty.