Verbatim Quad - Interface External Hard Drive (1000 GB)

Funkcjonalny zewnętrzny nośnik wyposażony w komplet interfejsów. Jest prosty w obsłudze, gdy go podłączymy do gniazda USB i wydajny, gdy korzystamy z interfejsu eSATA. Dodatkowym plusem jest mocna aluminiowa obudowa.

To sporych rozmiarów zewnętrzny twardy dysk (216x150x38 mm – dł./szer./wys.), który waży prawie 1,5 kg, jest więc o 0,5 kg cięższy od standardowego nośnika o tej samej pojemności wykorzystującego jeden dysk 3,5 calowy. Wynika to głównie z faktu, że w obudowie Verbatima mieści się również zasilacz (podłączamy sam kabel), podczas gdy w większości zewnętrznych twardych dysków zasilacz nie jest zintegrowany z obudową. Nie jest to nośnik do przenoszenia danych, ale raczej stacjonarna pamięć, która doskonale spisuje się w roli domowego archiwum.

Verbatim Quad – Interface wyposażony jest w cztery interfejsy: USB 2.0, eSATA, IEEE 1394a i IEEE 1394b. Dla użytkowników komputerów z Vistą szczególnie istotne będą dwa: USB 2.0 i eSATA. Ten drugi pozwala na pełne wykorzystanie wydajności zainstalowanego twardego dysku, co pozwala zaoszczędzić masę czasu podczas przegrywania dużej ilości danych. W porównaniu do interfejsu USB 2.0 przyrost wydajności jest ogromny, ponieważ prędkość zapisu średniej wielkości plików (pliki MP3) wzrasta z 21,2 MB/s (interfejs USB 2.0) do 56,2 MB/s (eSATA). Również duże pliki (filmy Xvid) przegrywają się znacznie szybciej (USB 2.0 – 29 MB/s, eSATA 62,2 MB/s). Do dysku dołączany jest komplet kabli pozwalający korzystać z dowolnego interfejsu oraz oprogramowanie Nero BackItUp 4 Essential.