Verbatim Store'n'Go Executive (16 GB)

Zalety:

  • Chowana wtyczka USB, Dodatkowe oprogramowanie

Wady:

  • Wysoka cena

Store‘n’Go Executive to jedna z wydajniejszych serii pamięci USB firmy Verbatim o pojemność od 4 GB do 16 GB. Wszystkie wyposażone są w praktyczną chowaną wtyczkę oraz dodatkowe oprogramowanie.

Wysuwana wtyczka USB, eliminuje konieczności używania nasadki, dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu już nie będziemy szukać w torbie lub kieszeniach zgubionych nasadek. Do pamięci dodawane jest programowanie CarryItEasy do synchronizacji plików i szyfrowania danych (128-bitowym algorytmem szyfrowania AES). Store'n'Go Executive kompatybilna jest z technologią Microsoftu ReadyBoost, która teoretycznie poprawia szybkość działania systemu w komputerach wyposażonych w system Windows Vista. Pamięć wg danych producenta potrafi odczytywać dane z prędkością 30 MB/s i zapisywać z prędkością 12 MB/s.

W porównaniu do modeli o pojemności 16 GB i większej Store'n'Go Executive nie oferuje zbyt wysokiej wydajności i jest wyraźnie wolniejszy (4,2 punktów na 10 możliwych do zdobycia) od najszybszego Kingstona DataTraveler 150 pojemności 32 GB (6,8/10 punktów). Ostatecznie pod względem wydajności 16 GB Store'n'Go Executive klasyfikuje się na 31 pozycji, na prawie 70 przetestowanych modeli.