Verbatim Store'n'Go USB Executive (32 GB)

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Chowana wtyczka

Wady:

  • Wysoka cena

Pamięć wyposażona jest w praktyczną obudowę z chowaną wtyczką oraz funkcjonalne oprogramowanie do zabezpieczenia przechowywanych danych i synchronizacji plików. Wersja 32 GB Store'n'Go USB Executive jest wyraźnie szybsza od modelu 16 GB i jest tylko o 100 zł droższa.

Store'n'Go USB Executive wyposażony jest w wysuwaną wtyczkę USB, która eliminuje konieczność używania nasadki i dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do pamięci dodawane jest programowanie CarryItEasy Lite do synchronizacji plików i szyfrowania danych (128-bitowym algorytmem szyfrowania AES).

Pamięć wg danych producenta potrafi odczytywać dane z prędkością 30 MB/s i zapisywać z prędkością 12 MB/s podobnie jak model 16 GB. Testy pokazują, że jest jednak duża różnica w wydajności pomiędzy modelami 16 i 32 GB, szczególnie odczuwalna podczas zapisu najmniejszych plików. Model 16 GB uzyskał w tym teście prędkość 1,1 MB/s, podczas gdy model 32 GB jest czterokrotnie szybszy (4,5 MB/s). Różnice w prędkości zapisu średniej wielkości plików (MP3) oraz dużych (filmy DivX) są również znaczne i wynoszą średnio ok. 6 MB/s na korzyść wersji 32 GB. Niestety tak to bywa, że czasami teoretycznie modele o tej samej prędkości wypadają różnie. Wynika to przeważnie z zastosowania innych kontrolerów lub układów pamięci.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier