Verbatim Store'n'Go USB Mini (32 GB)

Store'n'Go USB Mini w porównaniu do przetestowanych przez nas pamięci Verbatima jest mniejsza, jednak w porównaniu do pozostałych modeli jej wielkość nie odbiega od średniej. Niestety jest też trochę za droga jak na oferowane osiągi.

Verbatim Store'n'Go USB Mini jest nieznacznie droższa od trochę większego modelu Store'n'Go USB Executive. Obie pamięci dostarczane są wraz z oprogramowaniem Carry it Easy w wersji Lite, które pozwala na szybka synchronizację plików i zabezpieczenie przechowywanych danych hasłem. Store'n'Go USB Mini ma plastikową obudowę, która wyposażona jest w mechanizm chowania wtyczki za specjalną osłoną, zintegrowaną z obudową.

Wydajność

Pamięć według producenta oferuje prędkość odczytu na poziomie 11 MB/s i zapisu 8 MB/s. Test HD Tachem pokazuje jednak, że pamięć potrafi pracować znacznie szybciej w odczycie (do 29 MB/s). Prędkość zapisu to rzeczywiście 8 MB/s. W testach rzeczywistych zapisu trzech zbiorów plików model Store'n'Go USB Mini wypada wyraźnie słabiej od tańszego Store'n'Go USB Executive o tej samej pojemności. Store'n'Go USB Executive jest o 3-6 MB/s szybszy od wersji Mini. Różnice na niekorzyść wersji Mini są widoczne zarówno gdy pracujemy z małymi (200 MB zbiór 500 dokumentów), średnimi (3 GB zbiór plików MP3) jak i dużymi plikami (4 filmy DivX o łącznej pojemności 3 GB). Naszym zdaniem zakup Store'n'Go USB Mini nie jest uzasadniony ekonomicznie.