ViewSonic PJD7828HDL - do zastosowań biurowych i domowych

PJD7828HDL mimo relatywnie niskiej jasności i braku wielu dodatkowych funkcji to projektor, który można z powodzeniem polecić zarówno do zastosowań biurowych i domowych. Jego główną zaletą jest bardzo dobry obraz. To dzięki niemu można użyć produkt ViewSonica w zestawie kina domowego czy do zabawy. Będzie też idealny w kameralnych salach wykładowych i podczas prezentacji przed niewielkim audytorium.

W skrócie:

Dobra reprodukcja czarnych partii obrazu i doskonały kontrast. Bardzo długi czas pracy lampy.

Zalety:

  • reprodukcja czerni
  • kontrast
  • długi czas eksploatacji lampy

Wady:

  • brak obsługi transmisji bezprzewodowej
  • ograniczona regulacja geometrii

Podstawą jest bardzo dobra reprodukcja czarnych partii obrazu i doskonały kontrast. Wyświetlane sceny są ostre i pełne szczegółów, a kolory ładne i dobrze nasycone. Jedynie zieleń odbiega od swojego wzorca. Temperatura barwowa praktycznie w całym zakresie utrzymuje wartość 6500K. To wszystko bez kalibracji. Co ciekawe filmy najlepiej oglądać w trybie normalnym a nie kinowym. W tym ostatnim obraz jest za bardzo szary i wyprany z kolorów. Inną zaletą ViewSonica jest bardzo długi czas pracy lampy. W trybie oszczędnym trzeba ją wymienić dopiero po upływie 10000 godzin. Koszty eksploatacji zostały także obniżone dzięki eliminacji filtrów. To jednocześnie najlżejszy produkt w teście.

ViewSonic PJD7828HDL - do zastosowań biurowych i domowych

ViewSonic PJD7828HDL

Minusem PJD7828HDL jest obudowa. Producent zadecydował na przykład, że tylko jedna nóżka będzie regulowana. Utrudnia to prawidłowe ustawienie rzutnika. Nie ma też w standardzie osłony obiektywu i brakuje możliwości transmisji bezprzewodowej. Jest ona dostępna jako rozwiązanie opcjonalne. Wbudowane porty USB pełnią ponadto jedynie funkcje serwisowe i zasilające. Wykonanie i materiały są oczywiście wysokiej jakości, pierścienie regulacyjne pracują pewnie i precyzyjnie, a przyciski są wygodne w obsłudze. Na pochwałę zasługuje też pilot – wygodny, z dobrze rozmieszczonymi przyciskami, wyposażony w laserowy wskaźnik.

Ocena końcowa 6,0

Możliwości 5,1

Testy 6,9

Jakość 6,1

Opłacalność 5,3


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: