ViewSonic PX706HD

Projektor jest niewielki i lekki, więc łatwo go przenosić z miejsca na miejsce.

ViewSonic PX706HD

W skrócie:

Typowy projektor do domowej rozrywki za mniej niż 5 tysięcy zł.

Zalety:

  • Duża jasność
  • Małe opóźnienie
  • USB-C do przesyłania wideo

Wady:

  • Redukcja opóźnienia wyłącza modyfikacje w ustawieniach obrazu
  • Słaba geometria
  • Nierównomierna ostrość
Ranking: Jaki projektor do rozrywki

ViewSonic PX706HD oferuje dość dużą jasność, więc lepiej poradzi sobie w niezaciemnionych, nieprzygotowanych do roli kina domowego pomieszczeniach. Ma też specjalny tryb dla graczy o znacznie zredukowanym opóźnieniu sygnału. To wszystko jednak nie przeszkadza mu funkcjonować w roli sprzętu do wyświetlania filmów.

PX706HD to projektor lampowy DLP o rozdzielczości 1920 × 1080 punktów. Zastosowano w nim źródło światła o jasności 3000 ANSI lumenów i trwałości do 15 tys. godzin pracy w trybie oszczędnym. Konstrukcję wyróżnia obiektyw o krótkiej ogniskowej. Współczynnik rzutu 0,69-0,83, co oznacza, że potrafi wyświetlić obraz o przekątnej 100 cali z odległości ok. 1,5 m. O elastyczności modelu świadczy też rozbudowany zestaw portów wejściowych.

Zobacz również:

  • Jaki projektor będzie najlepszy do kina domowego? Zobacz najciekawsze modele
  • Jaki soundbar do telewizora wybrać? Przegląd najlepszych modeli w 2023

Obok standardowego HDMI i wejścia komputerowego znalazło się też coraz rzadziej spotykane gniazdo kompozytowe. Jest ponadto port USB typu C, który służy nie tylko do zasilania, lecz także do przesyłania filmów czy zdjęć.

Projektor, jak większość urządzeń z krótką ogniskową, ma słabą geometrię. Ostrość obrazu także nie rozkłada się równomiernie, a równomierność rozświetlenia wynosi 78%. Aby skalibrować projektor i uzyskać jak najlepszy do kina domowego obraz, trzeba najpierw wyłączyć funkcję BrilliantColor. Po zmianie ustawień jest dużo lepiej.

Funkcja 3× Fast Input redukuje opóźnienie w torze wideo do około 16 ms. Niestety jednocześnie wyłącza mechanizm korekcji trapezowej, zmiany położenia, zmiany w formacie obrazu, funkcję obcięcia krawędzi i cyfrowy zoom. Wymusza to bardzo dokładne ustawienie projektora podczas grania. Co gorsza, po wyłączeniu funkcji konfiguracja nie powraca sama do wcześniejszych ustawień.

Wbudowany głośnik odtwarza dźwięki czysto i bardzo wyraźnie. Nawet przy maksymalnym wzmocnieniu nie trzeszczy i nie zniekształca przekazu. Przenosi jednak głównie pasmo częstotliwości głosu ludzkiego. Basów raczej trudno się w nim doszukać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: