Vileda M-448A Cleaning Robot

Vileda M-448A Cleaning Robot to jedyny odkurzacz automatyczny w ofercie tego producenta i jednocześnie jeden z najprostszych automatycznych odkurzaczy jakie mieliśmy okazję testować. Jest skuteczny, ale pozbawiony kilku funkcji m.in. stacji dokującej, możliwości zaprogramowania godzin uruchomienia czy opóźnionego startu.

Vileda M-448A Cleaning Robot pracuje tylko w trzech trybach: krótkim, standardowym i długim. Uruchamiamy je poprzez wybranie odpowiedniego przycisku zamontowanego na obudowie odkurzacza.

Za skuteczność odkurzania odpowiedzialny jest system składający się z dwóch szczotek: gumowej i z włosem, które zgarniają śmieci do plastykowego pojemnika. Pojemnik na śmieci jest dosyć mały (0,25 l) i gdy w domu są dwa zwierzęta to wystarcza na 1-2 odkurzania. Tuż za głównymi szczotkami umieszczono dodatkową mini zmiotkę do zgarniania mniejszych śmieci.

Zobacz również:

  • Lidl - urządzenia znanych marek, które kupisz w niższej cenie [17.04.2023]

System czyszczący jest skuteczny, choć nie tak praktyczny jak np. w odkurzaczu Samsunga, który potrafi np. zminimalizować nawijanie się włosów na szczotkę. Odkurzacz tuż po starcie zatacza coraz większe okręgi, potrafi wyczyścić miejsca za drzwiami czy też w rogach pokoju (dzięki zamontowanej bocznej szczotce). Choć wyposażony jest w duże kołka o średnicy około 4 cm , to ma problemy ze sprzątaniem grubych dywanów. Potrafi na nie wjechać, jednak czasami zawisa, gdy jedzie jednym kołkiem na dywanie a drugim po podłodze. Wciąga kable, dlatego warto posprzątać je przed uruchomieniem odkurzacza.

W praktyce

Obsługa Viledy jest banalna, bo wystarczy wybrać odpowiedni tryb pracy i go zostawić w pokoju. Odkurzacz pozbawiony jest stacji dokującej, dlatego musimy pamiętać o codziennym ładowaniu akumulatora. Brak stacji dokującej ma też swoją dodatkową wadę, ponieważ po sprzątnięciu zostaje w miejscu, w którym wyczerpała się bateria, natomiast modele ze stacją dokującą kończą pracę parkowaniem w niej.

Vileda M-448A Cleaning Robot wyposażony jest w jedną szczotkę boczną, która zgarnia śmieci z rogów pokoju do głównego systemu czyszczącego. Jest tak zaprogramowany, aby zawsze jeździć przy ścianie stroną z zamontowaną boczną szczotką.

Duża szczotka i dodatkowe mniejsze sprawiają, że Vileda dobrze radzi sobie ze sprzątaniem zwierzęcej sierści. To odkurzacz do niewielkiego mieszkania, wystarczy go zamkną ć w pokoju i zająć się czymś innym. Po odkurzaniu najlepiej jest podłączyć go do prądu i opróżnić pojemnik. Niestety jak na swoje możliwości jest po prostu za drogi.

Wnioski

Vileda M-448A Cleaning Robot to prosty odkurzacz, który pozbawiony jest funkcji programowania czy uruchamiana z opóźnieniem. Sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, niestety pozbawiony jest stacji dokującej, dlatego będziemy musieli pamiętać o jego ładowaniu. Można go wykorzystać do wysprzątania pokoju i potem sukcesywnie przenosić do kolejnych. system sprzątający doskonale daje sobie radę ze sprzątaniem dywanów czy chodników, szkoda tylko że pojemnik na śmieci jest bardzo mały.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: