Viofo A129 GPS

Viofo A129 GPS to kamera dwukanałowa, zapisująca obraz w jakości Full HD. Jak sprawuje się w praktyce?

Zalety:

  • Dwie kamery w zestawie
  • Tryb parkingowy
  • G-Sensor
  • Moduł GPS

Wady:

  • Przyczepianie taśmą kamery
  • Niewielki wyświetlacz

Viofo A129 GPS to dwukanałowa kamera samochodowa wyposażona w soczewkę z przesłoną F/1.6, przekazującą dużą ilość światła do czujnika, co ma zapewnić wysoką jakość nagrania w trudnych warunkach oświetleniowych. Co ciekawe, w pudełku znajdziemy dwa urządzenia - główny rejestrator jest przeznaczony do przyczepienia na przednią szybę, dodatkowy na szybę tylną. Nieco niemiłym zaskoczeniem jest fakt, że nie mają one przyssawek, a przyczepia się je do szyby za pomocą dwustronnej taśmy 3M. Jeśli więc chcemy zmienić jej położenie lub odczepić - będzie to trudne. małym pocieszeniem jest możliwość korekty w pionie kąta założonej kamery. A jak nagrywa obraz? Dzięki wspomnianej soczewce oraz sensorowi Sony Starvis IMX291 zapisuje go w Full HD (1080p60) i jest klarowny i przejrzysty zarówno za dnia, jak i w nocy. Dzięki przyciskowi na głównym rejestratorze można zrobić zdjęcie - fotki są zapisywane w innym folderze, niż filmy, co eliminuje ryzyko ich nadpisania - oraz zabezpieczenia nagrania.

Obydwa wideorejestratory Viofo A129 GPS wyposażono w czujnik wstrząsów. Są one wykorzystywane nie tylko w przypadku stłuczki, ale również, gdy uruchamiamy w kamerze tryb parkingowy. Kolejna zaleta to moduł GPS, pozwalający zapisywać dane geolokalizacyjne, a także pokazywać na wyświetlaczu prędkość pojazdu. Tu warto zaznaczyć, że jest on niewielki - ma przekątną zaledwie 2". Dedykowana aplikacja pozwala na zarządzenie ustawieniami, w tym ustalanie jakości nagrań, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, daje także dostęp do zapisanych plików.

Podsumowując - Viofo A129 GPS to wideorejestrator do auta, który ma wszystko, co może być potrzebne i przydatne kierowcy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: